Pozostałości po samochodowej kolizji, czy pożarze… Rawsko-Mazowiecka spółdzielnia mieszkaniowa przed zimą naprawia elewację bloków na osiedlu Zamkowa Wola

erawaMiasto
komentarzy

Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa wzięła się za drobne remonty elewacji budynków. Te są o tyle istotne, iż w większości powstały w skutek niecodziennych zdarzeń. Tu można wymienić chociażby pożar (o nim pisaliśmy tu), czy samochodową kolizję. Spółdzielnia zabezpiecza także te miejsca, które podczas zimy mogłyby ulegać dalszej degradacji…

Trzy bloki na osiedlu Zamkowa Wola wreszcie doczekały się drobnego remontu. I choć w dwóch przypadkach to jedynie kosmetyka, wreszcie zdecydowano się na niezbędne naprawy. Mowa tu o blokach numer 6, 8 oraz 10.
– Na dwóch z nich, 6 i 8 to tylko drobne prace, do których wykonawcy nie opłacało się zabierać, tym bardziej, że w jednym przypadku należało rozstawić rusztowanie. Jednak trafiła się duża naprawa ściany na bloku nr 10 przy ulicy Sobieskiego. Rysy, które pojawiły się na elewacji trzeba jak najszybciej naprawić, ponieważ na wiosnę mogłoby całe ocieplenie spaść. W zimie podeszłaby woda, lód i wszystko by rozsadziło – mówi Adam Iwaszkiewicz, prezes RMSM.

Koszt naprawy 10-tki to 9 tysięcy złotych, pozostałe poprawki, jak ocenia prezes Iwaszkiewicz związane są z drobnymi wydatkami.

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz