Pozostawiona w piekarniku potrawa zadymiła blok. Pożar w Białej Rawskiej postawił na nogi strażaków, ale i sąsiadów

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Strażacy interweniowali przy zadymieniu w bloku przy ul. Mickiewicza w Białej Rawskiej. Zdarzenie na szczęście zakończyło się jedynie dużym zamieszaniem. 

Do zdarzenia doszło w środę (10.07) tuż po godzinie 14:00. Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że sytuacja w zasadzie została już opanowana. 
– Zadymienie wystąpiło w mieszkaniu i na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Przyczyną była pozostawiona w piekarniku potrawa. Jednak przed naszym przybyciem właściciel mieszkania odłączył prąd i skutecznie ugasił pożar – relacjonuje kpt. Konrad Krupa, oficer prasowy PSP w Rawie Mazowieckiej.  

Strażacy wyprowadzili z bloku przebywającą w mieszkaniu kobietę i z uwagi na jej złe samopoczucie podali jej tlen oraz wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu, ratownicy stwierdzili, że nie ma konieczności hospitalizowania mieszkanki Białej. 

Podczas działań strażacy oddymili mieszkanie, klatkę schodową, sprawdzili również obiekt na obecność tlenku węgla. Na szczęście detektor wielogazowy nie wykrył niebezpiecznych substancji. 

Do akcji trwającej ponad godzinę zadysponowano 2 zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, w tym podnośnik, a także zastęp z OSP KSRG Biała Rawska.
Zdjęcia z miejsca interwencji strażaków znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz