Pracowity weekend rawskiej policji w związku z epidemią. Posypały się kolejne mandaty

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Podczas minionego weekendu rawscy policjanci nałożyli 15 mandatów karnych na osoby, które nie stosowały się do obowiązujących regulacji dotyczących przemieszczania się. I choć sprawa karania budzi wiele kontrowersji, pamiętajcie o tym, czemu ma służyć ograniczenie kontaktów międzyludzkich. 

Tylko w piątkowy wieczór (03.04.20 r.) policjanci nałożyli 14 mandatów za nieprzestrzeganie obowiązujących ograniczeń.

Zaczęło się od ukrywających się w samochodzie młodych mężczyzn, którzy po pracy spotkali się towarzysko w samochodzie jednego z nich. Kiedy na ul. Kościuszki w Rawie Mazowieckiej zobaczyli przejeżdżający patrol dwóch z nich postanowiło schować się na tylnym siedzeniu. Ich plan niestety nie się powiódł. Wszyscy czterej mieszkańcy Rawy zostali ukarani mandatami.

Kolejnymi osobami byli trzej mężczyźni, którzy spotkali się przed jednym ze sklepów przy ulicy Wyszyńskiego w Rawie Mazowieckiej, ich celem nie było dokonanie zakupów. Kilka minut później również przed sklepem, tym razem przy ulicy Tomaszowskiej spotkali się dwaj mężczyźni. Wszyscy zostali ukarani mandatami, ponieważ nie spełnili żadnej przesłanki uzasadniającej wyjście z domu.

Mandatami skończyła się również interwencja podjęta przez policjantów na ulicy Katowickiej, gdzie dwóch mężczyzn i kobieta zorganizowali sobie spotkanie zakrapiane alkoholem.

Policjanci interweniowali także w Parku Miejskim, który zgodnie z obowiązującymi przepisami jest objęty zakazem korzystania, funkcjonariusze nałożyli na dwóch rawian mandaty.

Sobota była już spokojniejsza dla rawskich policjantów, ale nie obyło się bez interwencji. Jedna z nich zakończyła się sporządzeniem wniosków o ukaranie do sądu. W godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Solidarności w Rawie Mazowieckiej kilku mężczyzn głośno się zachowuje. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu przerwali imprezę. Dwaj mężczyźni twierdzili, że spotkali się towarzysko, żeby się razem napić. Byli aroganccy, śmiali się z całej sytuacji, nie stosowali się do poleceń policjantów wzywających ich do opuszczenia miejsca publicznego. W tym przypadku policjanci sporządzili dokumentację, a sąd zadecyduje jakie konsekwencję poniosą mężczyźni.

Natomiast w niedzielę policjanci ruchu drogowego przy ulicy Sienkiewicza zatrzymali rowerzystę, który naruszył zakaz przemieszczania się, a badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami o łącznej kwocie 700 złotych. 
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz