Prawdopodobnie na najbliższej sesji radni wygaszą mandat zmarłego Mariana Janowskiego. Niedługo po tym fakcie powinno dojść do uzupełniających wyborów…

erawaMiasto
komentarzy

Na najbliższej sesji Rady Miasta Rawa Mazowiecka prawdopodobnie zapadnie uchwała dotycząca wygaśnięcia mandatu zmarłego radnego, Mariana Janowskiego. To pierwszy krok do tego, by w mieście odbyły się uzupełniające wybory. Pomimo tego, iż od ostatnich wyborów w Rawie zmienił się podział okręgów wyborczych, uzupełniające głosowanie odbędzie się w myśl zasad, które obowiązywały w 2010 roku…

Uchwała o wygaśnięciu mandatu, to pierwszy krok, który prowadzi do uzupełnienia brakującej osoby w składzie Rady Miasta. Projekt takowej uchwały pod obrady zostanie oddany na październikowej sesji.
– Na najbliższej sesji ta uchwała zostanie podjęta i później przesłana do komisarza wyborczego i wojewody, który podejmuje decyzję o terminie wyborów uzupełniających – informuje Grażyna Dębska, przewodnicząca lokalnej rady.

Mimo że na jesieni w ubiegłym roku radni zmienili podział Rawy Mazowieckiej na wyborcze okręgi, w wyborach uzupełniających będą obowiązywały poprzednie zasady. Dlatego też do urn będą mogli wybrać się mieszkańcy osiedla 9-Maja i ulic: Braci Świderskich, Wacława Gąsiorowskiego, Teofila Lenartowicza, Antoniego Urbańskiego oraz Krakowskiej od nr 8, aż do końca.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz