Prawo i Sprawiedliwość ze znaczącą przewagą w powiecie rawskim oraz w samej Rawie Mazowieckiej. Na eRawa.pl sprawdzamy wyniki wyborów w naszej okolicy…

erawaPowiat
komentarzy

Prawo i Sprawiedliwość z druzgoczącą przewagą w powiecie rawskim. Tak wyglądają wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego po spłynięciu ponad 96% danych z lokali wyborczych. W powiecie rawskim PiS zdobył ponad 50% ważnie oddanych głosów. Drugie było Polskie Stronnictwo Ludowe (blisko 18%), na trzecim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska, zyskując nieco ponad 15% poparcia. 

Jeśli chodzi o kandydatów, którzy zdobyli największą liczbę głosów, układ wyników rysuje się podobnie jak w przypadku samych partii. Najwięcej głosów w powiecie rawskim uzbierał Janusz Wojciechowski, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość (3925 głosów). Na drugim miejscu uplasował się członek PSL, mocno kojarzący się z Rawą Mazowiecką, Dariusz Klimczak (1152 głosów), trzecie miejsce przypadło w udziale Jackowi Saryuszowi Wolskiemu, „jedynce” listy PO (609 głosów). Zauważalny wynik w powiecie rawskim uzyskała również Teresa Pietrzak. Startująca z list PO zgromadziła na swoim koncie ponad 350 wskazań.

Frekwencja w powiecie rawskim wyniosła nieco ponad 21%, co niewiele odróżnia nas od średniej krajowej.

W samej Rawie Mazowieckiej wyniki wyglądają podobnie, choć tu drugie miejsce w partyjnym zestawieniu przypadło reprezentantom Platformy Obywatelskiej (23%). Najwięcej głosów mieszkańcy miasta oddali na PiS (45%), trzecia lokata przypadła w udziale Polskiemu Stronnictwu Ludowemu (blisko 12%). Frekwencja w mieście była nieco wyższa niż w powiecie i wynosiła ponad 25%.

Końcowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego powinniśmy poznać dziś wieczorem.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz