Prezentujemy Stajnię Pukinin. Poznajcie magiczne miejsce położone w Rawie Mazowieckiej…

erawaMagazyn
      Artykuł sponsorowany

Tylko kilkaset metrów dzieli mieszkańców Rawy Mazowieckiej od magicznego miejsca, które pozwala złapać odrobinę oddechu. Natura, malowniczy teren i piękne zwierzęta – tak w telegraficznym skrócie można podsumować Stajnię w pobliskim Pukininie. To jeszcze jeden przykład potwierdzający teorię, że zbyt często cudze chwalimy, a swego nie znamy…

fot. Stajnia to nie tylko jazda, to także wyjątkowe zwierzęta i piękne widoki.

fot. Stajnia to nie tylko jazda, to także wyjątkowe zwierzęta i piękne widoki.

Stajnia Pukinin istnieje już 3 lata. Obecnie do dyspozycji gości jest dziewięć koni rasy huculskiej, wielkopolskiej i małopolskiej oraz jeden polski koń szlachetny półkrwi. Konie przebywają w komfortowych warunkach i nawet najstarsza klacz Niobe, mimo ukończonych 20 lat, nadal jest pełna wigoru, o czym można się przekonać obserwując zwierzę galopujące po terenach należących do kompleksu Stajni Pukinin.

Jednym z podstawowych punktów oferty stajni są zajęcia z jazdy konnej. Mówi się, że naukę można rozpocząć w wieku 5-7 lat, ale już 3-letnie dziecko może oswajać się ze zwierzęciem i w przyjemny sposób rozpoczynać pracę nad swoją sylwetką i jej postawą. Na początku przygody z końmi, jeźdźcy uczą się jazdy na lonży, czyli swoistej smyczy, gdzie w opanowaniu zwierzęcia pomaga profesjonalny instruktor. Każdy kursant musi być zaopatrzony w kask, który jest dostępny nieodpłatnie na terenie obiektu.

W stajni obecnie prowadzone są zajęcia z jazdy konnej, półkolonie, ale też imprezy stajenne.
– Już niedługo, bo na początku jesieni w Stajni Pukinin odbędzie się „Hubertus”, czyli wydarzenie otwarte dla wszystkich mieszkańców Rawy Mazowieckiej i nie tylko. Tego dnia do stajni zjeżdżają się jeźdźcy z całej okolicy, można będzie poobcować z końmi, wziąć udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez pracowników stajni, pojeździć na koniu oraz zasiąść do wspólnego grilla – zapowiada Marcin Sipak ze Stajni Pukinin.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Co ważne, na miejscu prowadzone są również zajęcia z hipoterapii, a więc formy rehabilitacji psychoruchowej, do której stosuje się konia. Dodatkowe usługi oferowane gościom to między innymi, możliwość wynajęcia koni do oprawy uroczystości ślubnych, hotel oraz transport dla koni, a także specjalne zajęcia edukacyjne. Na życzenie odbywają się również lekcje w stajni, gdzie profesjonaliści opowiadają o specyfice zwierząt.

Warto poznać to miejsce już dziś. Stajnia w najbliższym czasie planuje kilka ciekawych inwestycji związanych z kupnem nowych koni, przeznaczonych dla młodszych jeźdźców oraz doposażeniem terenu. Niebawem rozpocznie się również budowa hali ujeżdżeniowej, gdzie zajęcia będą trwały przez cały rok. Obok tego sprawnie rozwija się infrastruktura poboczna, niebawem w Pukininie będzie można w gościnnych pokojach spędzić kilka dni.

Co warto podkreślić, stajnia oferuje wyjątkowo atrakcyjne ceny. Przy zakupie karnetu, półgodzinna jazda na lonży to koszt zaledwie 35 zł! Pełen cennik dostępny jest na internetowej stronie Stajni Pukinin http://www.stajniapukinin.zabookuj.eu/.

 

Podziel się artykułem

0