Prezes rawskiego TBSu zrezygnowała ze stanowiska. W tle kontrowersyjny wpis na Facebooku

erawaMiasto
komentarzy

Bogusława Sitarek złożyła podanie o odwołanie jej ze stanowiska prezesa Rawskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Rada Nadzorcza spółki, za aprobatą burmistrza Rawy Mazowieckiej Piotra Irli, przyjęła prośbę o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. 

Podanie o odwołanie złożone zostało dzisiaj (16.02) i przyjęte niezwłocznie. Wszystko ze względu na konflikt interesów i zatrudnienie prezes Bogumiły Sitarek niezgodnie z „Ustawą antykorupcyjną”. Cała sprawa nagłośniona została 9 lutego we wpisie na Facebooku „Uczciwej Rawy”. To właśnie tam pojawiła się informacja, że prezes Sitarek nie tylko pracuje na kierowniczym stanowisku spółki miejskiej, ale też posiada 30% udziałów w firmie „Stolica Lodów i Pączków TS”.  

Zgodnie ze wspomnianą wyżej ustawą osoby pełniące funkcje publiczne nie mogą posiadać w spółkach prawa handlowego więcej niż 10% kapitału zakładowego. Co za tym idzie, prezes RTBS od września 2022 roku, kiedy to stała się członkiem spółki „Stolica Lodów i Pączków TS”, naruszyła ww. zapis.
– Pani prezes ubiegła działania Rady Nadzorczej i złożyła podanie o odwołanie za porozumieniem stron. Zarówno jej, jak i Radzie Nadzorczej umknęło, że nie może posiadać tylu udziałów. Ze strony pani prezes nie było złej woli – komentuje sprawę burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. 

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zbierze się Rada Nadzorcza RTBS, która ogłosi konkurs na nowego prezesa spółki. 

Prezes Bogumiła Sitarek nie będzie zwracać rawskiej spółce żadnych pieniędzy za okres, w którym pełniła funkcję kierowniczą w RTBS i posiadała 30% udziałów w spółce prawa handlowego.
– Pani Sitarek świadczyła pracę na rzecz spółki, wykonywała swoje obowiązki, dlatego też jej uposażenie było wypłacane zgodnie z prawem – dodaje burmistrz Piotr Irla.  

Więcej artykułów o prezes Bogumile Sitarek przeczytacie tutaj.  

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz