Prezesi rawskich spółek odwołani. Pierwsze zmiany kadrowe po wyborach samorządowych w Rawie Mazowieckiej

erawaMiasto
komentarzy

Bogumiła Sitarek, Emilia Tulin oraz Dariusz Klimczak – to nowi prezesi spółek w Rawie Mazowieckiej. Ich poprzedników odwołały nowo powołane Rady Nadzorcze. 

Wynik wyborów samorządowych i zmiana na fotelu burmistrza miasta mogły sugerować, że takie decyzje faktycznie zapadną. Dzisiejsze (30.11) posiedzenia Rad Nadzorczych rawskich spółek miejskich przyniosły jednak nie lada zaskoczenie. Burmistrz Piotr Irla powołał nowe Rady Nadzorcze, a one swoich prezesów. 
– Już w swoim exposé, może nie wprost, ale wyraziłem swoje niezadowolenie z postępów prac poniektórych spółek. Uważam, że jeśli chodzi o budowę nowej kwatery w ZGO Pukinin jesteśmy pół roku w plecy. Stąd też moja decyzja była niezwłoczna, tym bardziej, że w kontraktach zapisane jest, iż kończą się one na koniec kolejnego miesiąca (…) Zawsze podkreślałem, że takich fachowców należy szukać wśród rawian. Ludzie nie stąd nigdy nie będą pracować tak wydajnie dla Rawy, bo nie są na miejscu – komentuje dzisiejsze zmiany burmistrz Rawy Piotr Irla. 

Funkcję prezesa w Rawskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego od dziś pełnić będzie Bogumiła Sitarek, która zastąpiła Leszka Trębskiego. Przypomnijmy, nowa pani prezes wcześniej pracowała jako naczelnik Wydziału Gospodarki Terenami Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Oczywiście do momentu zwolnienia jej, pisaliśmy o tym tutaj

Kolejna zmiana nastąpiła w Zakładzie Gospodarki Odpadami, gdzie od niedawna prezesem był Paweł Bąkowski, znany wcześniej z Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej w Rawie Mazowieckiej. Jego miejsce zajęła dotychczasowa dyrektor ZGO Pukinin Emilia Tulin.

Największa rewolucja nastąpiła chyba jednak na stanowisku prezesa wspomnianego już Zakładu Energetyki Cieplnej. Tu na nowego prezesa powołano Dariusza Klimczaka, dotychczasowego wicemarszałka województwa łódzkiego. Zastąpił on Jana Szcześniaka. 
– Z całym przekonaniem, na tyle, na ile znam Dariusza Klimczaka, bardzo dobrze poradzi sobie z tą spółką – krótko puentuje ten wybór burmistrz Irla. 

Wszyscy trzej odwołani prezesi na swoje dotychczasowe funkcje powołani zostali w czasie trwania kadencji byłego burmistrza Dariusza Misztala. Na chwilę obecną nie jest wiadome czy zmiany dokonane zostaną również w RAWiKu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz