Próbował przekupić policjantów. Pasażer auta trafił za kratki

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci ruchu drogowego rawskiej komendy zatrzymali do kontroli volvo s80, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. To jednak nie koniec przewinień mieszkańców powiatu grójeckiego. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem jednego z pasażerów.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (13.09) tuż po godzinie 17:00. To właśnie wtedy, policjanci z rawskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli w Woli Chojnacie volvo s80, którego kierujący przekroczył dopuszczalna prędkość o blisko 40 kilometrów na godzinę. Mężczyzna podróżował ze znajomymi.

Mundurowi wylegitymowali podróżujących, okazało się, że 38-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Za przekroczenie prędkości funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca powiatu grójeckiego mandat karny w wysokości 200 złotych. Natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień policjanci sporządzili wniosek o ukarane do sadu.
– W policyjnej bazie danych widniała informacja, że mężczyzna za wykroczenie to był już dziesięciokrotnie karany w postępowaniu mandatowym i najwyraźniej nie przyniosło to żadnego efektu – mówi mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Pasażerowie volva byli pod działaniem alkoholu i nie było możliwości przekazania pojazdu pod ich opiekę, dlatego mundurowi podjęli decyzje o zabezpieczeniu samochodu. To nie spodobało się użytkownikowi szwedzkiego auta i postanowił zawalczyć o swoją własność.

Mężczyzna przekonywał policjantów, że sam nie mógł kierować, ponieważ spożywał alkohol ze znajomymi i kolega kierował nim na jego prośbę. Mundurowi kilka razy wydawali 31-latkowi polecenia, do których mężczyzna się nie stosował. Chcąc uniknąć holowania auta postanowił spróbować przekupić policjantów i zaproponował im 200 złotych. Reakcja policjantów była natychmiastowa, oznajmili 31-latkowi, że zostaje zatrzymany za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mieszkaniec powiatu grójeckiego słysząc to stał się wulgarny i kilkakrotnie znieważył funkcjonariuszy. 31- latek został przewieziony do rawskiej komendy, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do odstąpienia od wykonania czynności służbowych, kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy! Za znieważenie policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku. Udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz