Próbował utopić psa w szambie. Policja ujawniła, że zatrzymany mężczyzna znęcał się również nad rodziną.

erawaPowiat, Sadkowice
komentarzy

47-letni mieszkaniec gminy Sadkowice stanie przed sądem. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny przypadek znęcania się nad psem został ujawniony w minioną sobotę (15.09) na jednej z posesji w gminie Sadkowice. Wtedy to dyżurny rawskiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna wrzucił psa do zbiornika z szambem.
– Kiedy policjanci przyjechali na miejsce ustalili, że 47-letni mężczyzna, na oczach swojego 11-letniego dziecka, chwycił psa i wrzucił go do  znajdującego się na podwórku zbiornika, po czym zamknął pokrywę – informuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Na szczęście, zanim na miejscu pojawili się mundurowi wraz z ochotnikami z OSP Sadkowice, psa całego i zdrowego uratował sąsiad. Zatrzymany 47-latek był pijany, miał ponad 3 promile. Już usłyszał zarzut usiłowania zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci odkryli także, że to nie wszystko co mieszkaniec gminy Sadkowice miał na sumieniu. Od dłuższego czasu znęcał się również nad swoją żoną.

W związku z wszystkimi przewinieniami prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz