Próbował wziąć kredyt na „lewe” dokumenty. 32-letni oszust trafił w ręce rawskich policjantów…

erawaMiasto
komentarzy

5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Rawy Mazowieckiej, który próbował wyłudzić kredyt. Mężczyzna po pożyczkę poszedł ze sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. O sprawie mundurowych poinformowali zaniepokojeni pracownicy bankowej agencji.

fot. Mężczyzna przedstawił sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu.

fot. Mężczyzna przedstawił sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu.

Mężczyzna po kredyt udał się do jednej z rawskich placówek udzielających pożyczek. Celem było 12 tysięcy złotych. Aby pobrać taką kwotę, 32-latek musiał przedstawić niezbędne dokumenty, w tym aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu.
– Do wniosku mężczyzna dołączył zaświadczenie o zatrudnieniu w jednej z firm w Warszawie. – informuje nadkom. Karolina Sokołowska, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Ten dokument wzbudził podejrzenia pracowników agencji, którzy po sprawdzeniu stwierdzili, że jest on sfałszowany. Policjanci poinformowani o całej sytuacji zatrzymali oszusta na ulicy Kościuszki. Mężczyzna przyznał się, że chciał wyłudzić kredyt. Teraz za takie oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz