Przegapiliście tegoroczną imprezę Rawa Gra Szanty? Nic straconego, w tym roku wyjątkowo możecie cofnąć się w czasie

erawaKultura
komentarzy

Tegoroczna edycja Rawa Gra Szanty przeniosła się do sieci. Koncertów wciąż można wysłuchać, wystarczy odpalić odpowiedni link. 

W minioną sobotę (26.07) Rawa znów zagrała szanty. To była już VII edycja tego corocznego wydarzenia i z pewnością zostanie zapamiętana jako wyjątkowa. Stowarzyszenie Topory, które od lat organizuje tę muzyczną ucztę, w tym roku postanowiło przenieść ją do Internetu. Powód jest oczywisty, pandemia. 

Aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w wydarzeniu, dostępne ono było wszędzie tam, gdzie tylko dusza zapragnie. Najpierw na ekranach pojawił się Sztormgrupa & Grom – jedyna taka kapela, która uświetniła czas najmłodszym uczestnikom Festiwalu. Później, specjalnie dla starszych, po godzinie 19:00 w Koncercie wieczornym zagrali: Trzy Majtki, Nocny Lot, Tomasz „Grom” Paciorek oraz North Cape!

Jednym z miejsc, z których nadawano na żywo była właśnie Rawa Mazowiecka, gdzie spotkali się główni organizatorzy, aby podsumować tegoroczną edycję. Sprawdźcie sami jak przebiegały koncerty. 

Również tutaj podano bardzo dobre wieści, Stowarzyszenie Topory otrzymało blisko 700 tysięcy dofinansowania na lata 2020-2022. 
– To jest dotacja z Narodowego Instytutu Wolności na rozwój stowarzyszenia. Nie jest ona celowa, na konkretne wydarzenie, ale po to, żeby organizacja pozarządowa się rozwijała. Na przykład, na szkolenia dla członków stowarzyszenia, na wydawanie podręczników do gier fabularnych, czy planszowych, na wyjazdy na konferencje, konwenty, festiwale związane z naszą działalnością, na zakupy oprogramowania, programów księgowych, szkoleniowych, remonty, rozwój oddziałów terenowych, itd – mówi prezes Toporów Hubert Jankowski – To dla nas wielkie wyzwanie, musimy się jeszcze bardziej sprofezjonalizować – dodaje prezes Jankowski. 

W konkursie startowało ponad 2 tysiące organizacji, a dotacje otrzymało około 80, wśród nich znalazły się właśnie Topory. 

Zobaczcie galerię zdjęć z Rawy Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz