Przegrzana instalacja elektryczna prawdopodobną przyczyną kolejnego pożaru w powiecie rawskim…

erawaPowiat
fot. PSP w Rawie Maz. /video KW PSP w Warszawie
komentarzy

Do kolejnego pożaru doszło wczorajszego popołudnia (27.03) w Lubanii w powiecie rawskim. Płomienie zajęły drewnianą podbitkę dachową murowanego budynku gospodarczego. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było przegrzanie instalacji elektrycznej. Tym razem na szczęście nikt nie ucierpiał. 

O wybuchu pożaru rawscy strażacy zostali poinformowani tuż przed godziną 16:00. Budynek gospodarczy, w którym pojawiły się płomienie miał drewnianą podbitkę. To właśnie ona zajęła się ogniem. Aby ugasić pożar, strażacy musieli użyć dwóch prądów wody w natarciu.
– W budynku, w którym znajdował się przydomowy warsztat prawdopodobnie przegrzała się instalacja elektryczna – tłumaczy Marcin Szymański, rzecznik prasowy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Rawie. Przez ponad godzinę strażacy pracowali przy zdarzeniu. Po ugaszeniu płomieni, zerwali podbitkę i oddymili pomieszczenie. Na koniec, za pomocą kamery termowizyjnej, sprawdzili skuteczność swojej pracy. W płomieniach zniszczeniu uległo około 48 m2 powierzchni podbitki dachowej.

Na miejscu oprócz Straży Pożarnej z Rawy Mazowieckiej, pojawiła się jeszcze OSP Sadkowice i Lubania. Miejsce zdarzenia zabezpieczała również Policja.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz