Przekroczył prędkość o 52 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

erawaMiasto
fot. Zdjęcie poglądowe
komentarzy

Policjanci z Rawy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 52 km/h. Mieszkańcowi powiatu rawskiego, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

To kolejny młody kierowca, który stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej wczoraj (12.04) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody. 19-letni mężczyzna na ulicy Księże Domki na ograniczeniu do 40 km/h znacznie przekroczył prędkość, jadąc o 52 km/h za szybko. Za popełnione wykroczenie, kierowca nie tylko stracił na 3 miesiące prawo jazdy, ale też został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Policjanci nałożyli na kierowcę również 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
Źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz