Lali wosk, czyli andrzejki w Białej Rawskiej.

erawaKultura
komentarzy

Dzieci i młodzież z Białej Rawskiej 30 listopada wzięła udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Zgodnie z tradycją wśród zapewnionych atrakcji znalazły się najpopularniejsze wróżby.

W MGOK’u w piątkowy wieczór można było wywróżyć sobie przyszłość. Z tej oferty skorzystała młodzież i dzieci, które chętnie wzięły udział w zorganizowanych zabawach. Wśród wróżb znalazło się oczywiście popularne przelewanie wosku przez oczko od klucza. Nie mogło również braknąć wróżby dla dziewcząt, które ustawiały w rządku swoje buty i sprawdzały kolejność wychodzenia za mąż.

Te i wiele innych atrakcji, a także nastrojowo oświetlona sala, sprawiły, że andrzejki okazały się być udaną imprezą, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kultywowanie tradycji oraz integracja młodego społeczeństwa jest bardzo ważna. Dlatego wydarzenie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Rawskiej można uznać za wyjątkowe, zwłaszcza w dobie Internetu, kiedy trudno namówić dzieci na aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz