Przewodnik online po Rawie Mazowieckiej? Teraz to możliwe, wystarczy tylko odpowiednia aplikacja

erawaKultura
komentarzy

Zwiedzanie Rawy Mazowieckiej jeszcze nigdy nie było tak proste. Wszystko za sprawą aplikacji mobilnej, która z pewnością ułatwi poznanie historii naszego miasta.

Czy nowe możliwości technologiczne przyciągną do Rawy Mazowieckiej turystów? Tego zapewne dowiemy w niedalekiej przyszłości, jednak jedno jest pewne, powstały projekt z pewnością zaprowadzi nas w najciekawsze zakątki na terenie miasta. Wśród nich znalazła się między innymi: dawna cerkiew, cmentarz żydowski, getto, czy chociażby kościół ewangelicki pw. św. ducha. 

Powstała aplikacja jest wyjątkowo prosta w użyciu. Po pobraniu jej ze sklepu play i uruchomieniu, wyświetla się mapa, z zaznaczeniem ciekawych miejsc w Rawie Mazowieckiej. Następnie – klikając w dany punkt, użytkownikowi wyświetlają się zdjęcia oraz informacje historyczne.

Pomysł na aplikację, jest efektem i podsumowaniem projektu realizowanego przez Monumentum Iudaicum Lodzense oraz Muzeum Ziemi Rawskiej.
– W okresie od września do grudnia 2020 r. w ramach projektu „4 Kultury odNOWA Pamięci”, mieliśmy okazję m.in. zapoznać się z bogactwem tradycji Kościoła prawosławnego, odbyć spacer śladami wielokulturowej Rawy Mazowieckiej, dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o kulturze żydowskiej, a także o Kościele ewangelicko-augsburskim, „artystach z sąsiedztwa”, wreszcie w ramach warsztatów on-line poznać tajniki graffiti i street artu. W ramach projektu powstała specjalna aplikacja na urządzenia mobilne będąca wirtualnym przewodnikiem po wielokulturowej Rawie Mazowieckiej – podsumowuje Marcin Broniarczyk, dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej.

Aplikacja dostępna jest do pobrania pod wskazanym linkiem. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz