Przy stole tenisowym, na rowerze, a może w biegu? W weekend w Rawie odbędą się trzy wyjątkowe imprezy sportowe…

erawaSport
komentarzy

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu w ten weekend w Rawie Mazowieckiej zdecydowanie nie powinni się nudzić. Już w piątek (20.05) w Hali Milenium rozpoczną się Mistrzostwa Polski SZS w Tenisie Stołowym, w sobotę coś dla miłośników rowerów – ŻTC Bike Race Rawa Mazowiecka. A w niedzielę dla biegaczy Rawski Festiwal Biegowy. 

Najbliższy weekend rzeczywiście zapowiada się ciekawie pod względem sportowych atrakcji. W piątek w Hali Milenium na osiedlu Zamkowa Wola odbędą się dwudniowe zawody rangi Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Natomiast w sobotnie przedpołudnie, tuż przy miejskiej pływalni, zostanie ulokowany start kolarskiej imprezy, która przywędrowała do Rawy z Żyrardowa. Runda kolarskiej trasy będzie liczyć 27 kilometrów i przebiegać po malowniczej trasie przez Boguszyce, Garłów, Stare Byliny, Łochów, Łochów Nowy, Teklin, Nowe Byliny, Dziurdzioły, Zarzecze i do Rawy Mazowieckiej gdzie na ul. Tatar meta i start.

Podczas tej imprezy przewidziane są starty dla różnych kategorii wiekowych, dlatego każdy będzie mógł zmierzyć się z równymi sobie. Zapisy w biurze zawodów ruszą już o 9:00 i potrwają przez dwie godziny. Każdy kto miałby ochotę wziąć udział w maratonie musi mieć ze sobą oczywiście rower oraz sztywny kask. Start pierwszej grupy zawodników będzie można zobaczyć o godzinie 12:00. Więcej na oficjalnej stronie internetowej Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów.

W niedzielę natomiast rawianie zsiądą z rowerów i zmienią dyscyplinę. Nad zalewem w tym dniu będzie królowało bieganie. Wszystko za sprawą lokalnej odsłony ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Wszystkie biegi zaplanowane na ten dzień odbędą się w czterech zróżnicowanych kategoriach. Szkoły podstawowe: dzieci z klas I-III – 600 m, z klas IV-VI – 1000 m, gimnazja i młodzież starsza – 1500 m oraz bieg główny, czyli Rawska Dycha na dystansie 10 000 m.

Zapisy elektroniczne trwają do czwartku (19.05), wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta. A w niedzielę biuro zawodów zlokalizowane w Hali Tatar czynne będzie od 8:30.

Więcej o zbliżającym się sportowym weekendzie w rozmowie ze Zbigniewem Urbańskim z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz