Przygotowane mieszkanie czeka na repatriantów. W Rawie Mazowieckiej oczekuje się czteroosobowej rodziny

erawaMiasto
komentarzy

Pod koniec minionego roku Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej zakupił mieszkanie dla rodziny repatriantów. Teraz, już po remoncie, lokal przy ulicy Słowackiego czeka na nowych gospodarzy. 

Rawa Mazowiecka w pełni przygotowana wciąż czeka na przyjazd czteroosobowej rodziny repatriantów z terenu azjatyckiej części byłego ZSRR. 
– Można powiedzieć, że nasze miasto spłaca historyczny dług wobec rodaków – mówi wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej Marek Pastusiak. 

Działania związane ze sprowadzeniem do miasta rodziny repatriantów polskiego pochodzenia tak naprawdę trwają od 2016 roku. Realizacja tych założeń przedłuża się jednak w czasie, gdyż Rawa zdecydowała się skorzystać z dofinansowania celowego, które pochodzi z budżetu państwa na podstawie porozumienia zawartego z Wojewodą Łódzkim.

Tym samym samorząd zobowiązał się do zapewnienia lokalu mieszkalnego, pomocy w znalezieniu pracy, a także umożliwieniu podjęcia nauki przez dzieci. Przyjęcie repatriantów to również konieczność udzielenie wsparcia z zakresu pomocy społecznej oraz pomocy w załatwianiu wszelkich spraw urzędowych i administracyjnych związanych z osiedleniem się na terenie miasta.

40 metrowe mieszkanie na ten cel zostało zakupione za kwotę 124 tysięcy złotych jeszcze w ubiegłym roku. Lokal wymagał remontu, przeprowadziła go Rawsko-Bialska Spółdzielnia Socjalna ”Nadzieja i Praca”. Mieszkanie zostało także w pełni wyposażone, aby przystosować lokal do wymaganych warunków miasto dołożyło 50 tysięcy złotych. 
– Ci ludzie przyjadą do nas i zaczną zupełnie od nowa, ze sobą tak naprawdę zabiorą tylko walizki – dodaje wiceburmistrz Pastusiak. 

Teraz Rawa Mazowiecka czeka na przypisanie jej przez województwo odpowiedniej rodziny. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz