Przyjęć tyle, ilu chętnych. Publiczne przedszkola w Rawie Mazowieckiej zakończyły rekrutację maluchów na kolejny rok opieki…

erawaMiasto
komentarzy

Ponad 200 najmłodszych mieszkańców Rawy Mazowieckiej dołączy do grona przedszkolaków. Lokalne przedszkola są już po rekrutacji i co ważne, podczas tego naboru udało się w 100 % pokryć zapotrzebowanie rawian. Łącznie, rawskie przedszkola dysponują 545 miejscami dla najmłodszych.

Patrząc na większe samorządy, rodzice maluchów w Rawie Mazowieckiej mogą być spokojni. W tym roku, podczas rekrutacji do miejskich placówek, pozytywnie rozpatrzono wszystkie podania. Obyło się bez długich kolejek i długich rezerwowych list, które mogłyby się okazać niepewnym rozwiązaniem. Ponad 200 nowych przyjętych maluchów to także potwierdzenie tego, że sami rodzice z proponowanych rozwiązań korzystają chętnie.
– Przyjęliśmy 207 nowych przedszkolaków i z edukacji przedszkolnej od września będą korzystać wszystkie pięciolatki, które objęte są rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym – mówi Jolanta Kosińska z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Oprócz pięciolatków, po raz pierwszy próg przedszkoli przekroczą również młodsze dzieci. Z ogólnej populacji maluchów zamieszkałych na terenie Rawy Mazowieckiej będzie to 92% czterolatków i 74% trzylatków.

Więcej o miejskich placówkach oraz o tym, w jaki sposób przekonać debiutującego przedszkolaka do nowego miejsca i kolegów, w samorządowym materiale wideo. Zapraszamy do oglądania…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz