Przywłaszczyli sobie pieniądze w rawskim kinie. Mieszkańcom powiatu grójeckiego grozi do roku więzienia

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali trzech mieszkańców powiatu grójeckiego, którzy w kinie Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej przywłaszczyli sobie ponad 2,5 tysiąca złotych. Mundurowi odzyskali zgubiony portfel oraz jego zawartość. 

Późnym wieczorem w minioną sobotę (9.03) dyżurny rawskiej komendy został poinformowany o tym, że w miejskim kinie doszło do przywłaszczenia pieniędzy. Na miejsce został wysłany patrol policji.

Funkcjonariusze ustalili, że podczas seansu filmowego pokrzywdzonemu najprawdopodobniej wysunął się z kieszeni portfel z pieniędzmi i dokumentami. Było tam 2790 złotych. Kiedy mężczyzna zauważył brak portfela, wrócił do budynku, aby go poszukać. W pobliżu miejsca gdzie siedział zastał trzech młodych mężczyzn, którzy jednogłośnie stwierdzili, że nie widzieli jego portfela. Po chwili jeden z młodzieńców wyjął portfel spod fotela i oddał go właścicielowi. Niestety, nie było w nim gotówki.

Funkcjonariusze sprawdzili monitoring, na którym było widać, jak jeden z tych mężczyzn znalazł zgubę i zabrał pieniądze. W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 22-27 lat. Okazało się, że najmłodszy z nich miał w skarpetce schowaną całą przywłaszczoną kwotę.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do roku pozbawienia wolności. Odzyskane pieniądze wróciły do prawowitego właściciela.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2019 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci