Punkt Poboru Wymazów wróci na ul. Kolejową. Urząd wynajmie kontener

erawaMiasto
komentarzy

Choć burmistrz nie widzi zagrożenia – Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej ugina się pod presją mieszkańców i podejmuje decyzję o przeniesieniu punktu z terenu Szkoły Podstawowej nr 2. 

Punkt Poboru Wymazów w kierunku SARS CoV-2 typu “DRIVE THRU”, po tygodniu pobytu na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej, ponownie zostanie przeniesiony. Medycy wrócą na ul. Kolejową.
– Rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 wciąż protestują przeciwko takiemu sąsiedztwu. Wciąż odbieramy interwencje i uwagi. Nie zależy mi na tym, aby pokazywać wyższość moich decyzji w tym zakresie i choć wraz z sanepidem oraz samymi ratownikami medycznymi nie widzimy zagrożenia, punkt zostanie przeniesiony – mówi burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. 

Decyzja podjęta dla uspokojenia emocji wiąże się z wynajęciem kontenera, dzięki czemu medycy nie będą musieli pracować pod gołym niebem. 
– Wynajmujemy kontener na najbliższe pół roku. Będzie to taki kontener jak na zapleczach budowy. Posiada on ogrzewanie, wentylację, okna, drzwi i instalację elektryczną. Do tego postawimy obok jakiś namiot, żeby również w razie opadów można było pracować na zewnątrz – wyjaśnia burmistrz Irla. 

Punkt zostanie przeniesiony jak tylko zostanie dostarczony zamówiony już kontener. Koszt półrocznego wynajęcia to około 4 tysięcy złotych. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz