Pyza przywędrowała do rawskich przedszkolaków. W przedstawieniu „Bajkowego Zakątka” zagrały dzieci 4 i 5-letnie, ale nie same…

erawaKultura
komentarzy

Przepiękny występ w Przedszkolu nr 3 w Rawie Mazowieckiej. Dzieci dzieciom, ale przy udziale swoich nieocenionych Pań przedszkolanek. 

„Jak polska Pyza wędrowała” to tytuł przedstawienia, które w minionym tygodniu (15.03) odbyło się w przedszkolu „Bajkowy Zakątek”. Wydarzenie stało się wyjątkowe za sprawą trudu pracowników przedszkola i oczywiście samych maluchów. Wzięli oni udział w zwieńczeniu dwóch programów – ogólnopolskiego „Piękna nasza Polska cała” oraz autorskiego „Pani Nutka poznaje Polskę i jej regiony”. 
– W pewnym sensie zrealizowałam swoje marzenie. Scenariusz przedstawienia napisałam na podstawie książki Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”, później dobrałam muzykę i wraz z koleżankami, które poprosiłam o pomoc, rozdzieliłyśmy role – o początkach przedsięwzięcia opowiada autorka pomysłu Katarzyna Kierner. 

Praca nad przygotowaniem przedstawienia dla wymagającej publicznością, jaką są przedszkolaki, wymagała naprawdę dużo trudu. 
– Sporo prób, ogrom pracy, gromadzenie strojów, rekwizytów, zrobienie dekoracji, bo przedstawienie bez scenografii to nie to samo i faktycznie, praca z maluchami łatwa nie jest, ale jak się robi to, co się lubi to jest łatwa. Mi sprawiła dużo radości – dodała Katarzyna Kierner. 

Przedstawienie wraz z Katarzyną Kierner przygotowały: Izabela Szczepańska, Pyza – Magdalena Sujka, Agata Kierner, Zofia Buda, Agnieszka Prokopczyk, a dekoracje – Maryla Wieprzkowicz, Edyta Grefkowicz i Paulina Kijowska. Przed swoimi kolegami wystąpiły również dzieci z Jagódek, Motylków, Stokrotek i Poziomek. 

Już teraz czekamy na kolejne projekty w „Bajkowym Zakątku”. 
Więcej zdjęć znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz