Quebonafide i KęKę w Rawie Mazowieckiej. To będzie już siódma odsłona wydarzenia „Rawa Gra Rap”…

erawaKultura
komentarzy

To będzie już siódma edycja hip-hop’owej imprezy w Rawie Mazowieckiej. Pod koniec sierpnia na plenerowej scenie nad Zalewem Tatar odbędzie się tegoroczna edycja imprezy „Rawa Gra Rap”. Aktualną odsłonę wydarzenia uświetnią występy topowych raperów w kraju, KęKę oraz Quebonafide.

Rapowa impreza, podobnie jak w latach poprzednich, zamknie sezon wakacyjnych imprez w plenerze. Miejska muzyka na letniej scenie OSiR zagości 29 sierpnia. I choć ostatnie punkty programu są jeszcze uzgadniane, znamy już headline’rów tegorocznego wydarzenia. Siódmą edycję wydarzenia uświetnią występy raperów KęKę oraz Quebonafide.
– W tym sezonie tych postaci na pewno miłośnikom rap’u nie trzeba przedstawiać. Obydwaj są niesamowitymi zjawiskami na polskiej scenie. Jeden jest mistrzem formy, drugi formę stawia na dalszym miejscu, jednak sam pokazuje, że hip-hop może odmienić życie. KęKę zadebiutował bowiem na legalnej scenie dopiero w wieku 30 lat, co dziś jest pewnego rodzaju ewenementem. Był to jednak na tyle mocny debiut, że zakończył się złotą płytą. „Rawa Gra Rap” utrzymuje więc od strony artystycznej idee pokazywania lokalnie wyjątkowych postaci – podkreśla Przemek Rybicki, pomysłodawca cyklu.

Oprócz dwóch wspomnianych raperów, na scenie pojawią się jak zwykle także muzycy nie posiadający na swoim koncie oficjalnych wydawnictw. Organizatorem wydarzenia jest tradycyjnie Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz