Radna Sylwia Skóra najbardziej aktywną radną 2013 roku według Internautów serwisu eRawa.pl. Łącznie oddaliście ponad 2800 głosów…

erawaMiasto
komentarzy

Ponad 2800 głosów Internauci serwisu eRawa.pl oddali w tym roku w naszej ankiecie dotyczącej aktywności lokalnych radnych. W 2013 roku, według opinii użytkowników sieci, najbardziej aktywną radną była Sylwia Skóra, która łącznie zgromadziła 905 głosów. Drugie miejsce przypadło radnemu Leszkowi Jarosińskiemu, który zebrał 863 kliknięcia. Trzecia była przewodnicząca Rady Miasta, Grażyna Dębska (647), która w ubiegłym roku triumfowała w naszym małym plebiscycie.

Ponad 2800 oddanych głosów i zacięta walka na szczycie listy wyników, pokazały, że zainteresowanie plebiscytem w tym roku było naprawdę spore. Nie da się ukryć, iż końcowe zestawienie zdominowali opozycyjni radni, którzy nie tylko uplasowali się na dwóch czołowych pozycjach, ale także skutecznie zajęli dalsze miejsca.
– Wygrana zawsze cieszy. Jeśli człowiek wie, że ma poparcie, nie jest sam, to jest to miłe i budujące – podkreśla radna Sylwia Skóra. Według radnej taki wynik ankiety pokazuje, że głos opozycji jest coraz bardziej słyszany. I choć w bezpośrednim głosowaniu nie zawsze da się przeforsować swoje pomysły, konstruktywna dyskusja w samorządzie ma znaczenie.
– To co mówimy, nie zawsze odzwierciedla później wynik głosowania. Opozycja jest po to, żeby niektóre rzeczy pokazywać i cieszymy się, że niektóre tematy są zauważane. Jeszcze dużo pracy przed nami – dodaje radna Skóra.

Z wyniku zadowolony jest również radny Leszek Jarosiński, który podkreśla, że taka popularność plebiscytu wyjątkowo dobrze świadczy o Internautach.
Wynik tego głosowania to przede wszystkim wielka chwała dla mieszkańców, że interesują się tym, co dzieje się w mieście – komentuje radny Prawa i Sprawiedliwości.

Trudno nie zgodzić się ze słowami radnego Jarosińskiego. Internauci w Rawie Mazowieckiej już nie raz pokazali jak ogromną mają siłę przebicia. Warto wspomnieć chociażby o ogólnopolskich plebiscytach, w których rawianie osiągali znaczące wyniki. Najwyższy więc czas, by Internauci zaistnieli także podczas samorządowych wyborów. Głosowania on-line oczywiście na razie nie ma co się spodziewać. Dobra, uczciwa kampania w sieci, mogłaby jednak znacząco zmienić oblicze wyników wyborczych głosowań.

Poniżej pełne wyniki naszego plebiscytu:
[poll id=”20″]

 

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz