Radni na Youtube? Prawo i Sprawiedliwość w powiecie rawskim złożyło interpelacje w sprawie transmisji obrad on-line…

erawaPowiat
komentarzy

Obrady Rady Powiatu rawskiego relacjonowane w Internecie? Z takim pomysłem wyszła grupa radnych Prawa i Sprawiedliwości zasiadająca w tym kolegialnym organie. Według radnych pora, w jakiej odbywają się sesje, uniemożliwia mieszkańcom powiatu aktywne obserwowanie ich przebiegu.

Radni Prawa i Sprawiedliwości w powiecie szukają sposobu, by jak najszerzej zaprezentować pracę rady mieszkańcom powiatu. Według autorów interpelacji, mieszkańcy nie mogą sobie pozwolić na branie udziału w posiedzeniach organizowanych w dni powszednie, w godzinach pracy.
– Pragniemy podkreślić, iż utrwalanie obrazu i dźwięku oraz umieszczanie materiału na serwisie youtube doprowadzi do zwiększenia przejrzystości i jawności pracy Rady Powiatu Rawskiego – czytamy w interpelacji złożonej przez radnych z ramienia PiS do Zarządu Powiatu.

To już drugi wniosek złożony przez samorządowców. Na ich pierwszą prośbę w imieniu zarządu odpowiedział Marian Krzyczkowski. Według wicestarosty nie ma potrzeby organizowania takowych transmisji.
– W opinii Zarządu w przypadku sesji rady powiatu – nie jest w żaden sposób ograniczane prawo wstępu na posiedzenia rady, zawiadomienia umieszczane są na stronie internetowej i wysyłane do mediów, a podjęte rozstrzygnięcia relacjonowane są przez media; sporządzany jest też protokół, który po przyjęciu przez Radę, umieszczany jest na BIP-ie – czytamy w odpowiedzi.

Radni w swoim wniosku wrzucili także kamyczek do ogródka lokalnych mediów. Według wnioskodawców redakcje przekazują zbyt ubogie relacje z posiedzeń.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz