„Radosne święto” po raz drugi. W majowy weekend odbędzie się festyn związany z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go maja…

erawaKultura
komentarzy

Już po raz drugi w Rawie Mazowieckiej odbędzie się Festyn Rawskich Organizacji Pozarządowych, który ma być swoistą próbą uczczenia 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Tym razem w stworzenie wydarzenia włączyły się nie tylko organizacje pozarządowe i Starostwo Powiatowe, ale również Urząd Miasta Rawa Mazowiecka. Zmianie nie ulega natomiast formuła imprezy. W planach „Radosnego święta” jest dobra zabawa, koncerty, rekreacja, ale i kosztowanie smakołyków przygotowanych przez wioski tematyczne z powiatu rawskiego.

plakat radosne święto

fot. Obszerny program imprezy można znaleźć na oficjalnym plakacie.

Tegoroczna edycja festynu, ze względu na duże zainteresowanie, zarówno ze strony mieszkańców powiatu, jak i coraz większej liczby organizatorów, musi przenieść się nad Zalew Tatar, w okolice miejskiej pływalni. Tam właśnie pojawi się główna scena oraz stoiska organizacji pozarządowych, które są głównym realizatorem pomysłu.

Pośród planowanych atrakcji nie może jednak zabraknąć akcentu patriotycznego i przypomnienia istoty tego święta. Na festyn, Internautów eRawa.pl, zapraszają Zofia Winiarska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Sławomir Stefaniak, sekretarz powiatu rawskiego. Sprawdźcie materiał video.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz