Radosne Święto z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konsytuacji 3-go maja. Sprawdźcie jak bawili się mieszkańcy powiatu rawskiego…

erawaKultura
komentarzy

Majowy weekend w Rawie Mazowieckiej pomimo deszczowej pogody mija w klimacie rodzinnych pikników i festynów. 2 maja imprezę organizował radny Leszek Jarosiński (relacja tutaj), a wczoraj (3.05) Radosne Święto stało się faktem dzięki powiatowi rawskiemu oraz lokalnym organizacjom pozarządowym. Wydarzenie było swoistą próbą uczczenia 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja.

fot. Ludowe zespoły wyśpiewały nie tylko patriotyczne pieśni.

Piknik, który odbywał się na terenie Liceum Ogólnokształcącego tak naprawdę był wspólnym dziełem 14 pozarządowych organizacji, działających na ternie powiatu rawskiego. Idea była prosta, każdy miał zaprezentować to, w czym jest najlepszy. Była więc lokalna kuchnia, folklor, taniec, a także wyjątkowe pokazy zaserwowane przez Brać Herbową Ziemi Rawskiej. Nie zabrakło również akcentu sportowego. Po raz pierwszy klub Triatlon Rawa zorganizował Bieg Konstytucji. Na przebycie 3-kilometrowej trasy zdecydowało się około 90 osób.

Nam o zaangażowaniu poszczególnych organizacji opowiadała Zofia Winiarska, prezes Stowarzyszenia Rawski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Sprawdźcie materiał video oraz relację foto.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz