Rawa Mazowiecka, Boskowice oraz Nyirbator. Międzynarodowo i różnorodnie było dziś na scenie Miejskiego Domu Kultury…

erawaKultura
komentarzy

Meksykański zespół z Czech, urodziwe mażoretki z Węgier oraz lokalna orkiestra OSP – tak wyglądała artystyczna propozycja tegorocznego finału Międzynarodowych Spotkań Artystycznych miast partnerskich. Sceniczne wydarzenie jest uwieńczeniem kulturalnej współpracy między partnerskimi miastami Rawy Mazowieckiej – Boskovic oraz Nyirbator.

Tak szerokiego rozstrzału scenicznych doznań w Miejskim Domu Kultury nie było już dawno. Na jednej scenie usłyszeliśmy i zobaczyliśmy to, co najlepsze w trzech różnych miastach, meksykańskie rytmy, synchroniczny popis mażoretek i siłę orkiestry dętej. Choć artystycznie to zupełnie inne klimaty, łączy ich fakt reprezentowania dwóch partnerskich miast Rawy Mazowieckiej: czeskich Boskovic i węgierskiego Nyirbator.

Wydarzenie było zakończeniem tegorocznego międzynarodowego pleneru malarskiego, który odbył się w Rawie pod tytułem „400. lat Kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP”. Wystawa podsumowująca artystyczne zmagania od dziś (24.08) jest dostępna w holu wystawowym Miejskiego Domu Kultury.

Previous Image
Next Image

info heading

info content>> Śledź najnowsze zdjęcia na naszym Instagramie – instagram.com/erawapl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz