Rawa Mazowiecka coraz bardziej skomunikowana. W mieście ruszy druga linia autobusowa…

erawaMiasto
komentarzy

Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej niebawem będą mogli jeździć drugą linią autobusową. Kolejna nitka bezpłatnej miejskiej komunikacji zostanie uruchomiona prawdopodobnie jeszcze w wakacje. 

Autobus przejeżdżający ulicami Rawy Mazowieckiej już nikogo nie dziwi. Mieszkańcy przyzwyczaili się do komunikacji miejskiej uruchomionej pod koniec ubiegłego roku. Teraz jednak szykują się zmiany. Z uwagi na duże zainteresowanie i częste zgłaszanie zapotrzebowania, w mieście ma zostać uruchomiona dodatkowa linia, która połączy osiedle 9-go Maja z ulicą Jeżowską. 
– Druga linia będzie startowała pod urzędem. Autobus wjedzie w ulicę Krakowską, tam przystanek będzie przy MDKu, drugi przy MOPSie. Dalej skręci w ulicę Gąsiorowskiego, zjedzie w Południową, Krakowską, na Plac Piłsudskiego, Łowicką, Jeżowską, następnie w Sadową, Willową, ponownie w Jeżowską, Ogrodową i z powrotem pod Urząd Miasta – mówi burmistrz Dariusz Misztal. 

Obecnie w ratuszu analizowane są godziny kursowania autobusu nową nitką. Póki co wiadomo jedynie, że nie będzie on jeździł tak często jak pierwszą trasą, a obsługą testowej komunikacji zajmie się ZGO Aquarium. 
 
Drobne zmiany zajdą również w pierwszej linii. Zostanie ona bowiem wydłużona o przystanki przy ulicy Katowickiej. 

I choć, tak jak obiecywano, poruszanie się komunikacją miejską będzie bezpłatne, ulicami Rawy póki co nie przejedzie autobus niskopodłogowy. Wyłoniony wykonawca nie posiada wspomnianego pojazdu, a żeby takim dysponować musi mieć zapewnienie o kontynuacji projektu. 
– Jeżeli będzie powtarzalność linii autobusowych w Rawie do lat 3, wtedy jest opłacalne wyleasingować autobus niskopodłogowy – tłumaczy wiceburmistrz Marek Pastusiak. 

Jednak bliższy termin pojawienia się takiego pojazdu niestety nie jest znany.

Koszt obsługi obecnej linii autobusowej wynosi około 16 tysięcy złotych miesięcznie. Po włączeniu drugiej nitki wzrośnie on do około 22 tysięcy. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz