Rawa Mazowiecka na lato. Sprawdziliśmy jak wygląda wakacyjna oferta w mieście na najbliższe tygodnie…

erawaKultura
komentarzy

Lato w mieście pełne atrakcji. W okresie wakacji jednostki miejskie chcą zapewnić miłe spędzanie wakacji wszystkim pozostającym w Rawie Mazowieckiej. Wachlarz zaplanowanych imprez powinien zapełnić wolny czas osobom preferującym rozrywkę kulturalną, jak i sportowo-rekreacyjną. 

Macie już plany na wakacje? Jeśli choć na część letniego wypoczynku pozostajecie w Rawie, podpowiadamy jak spędzić go w aktywny sposób. Zaczynamy dużym wydarzeniem – Rage 2015, a kończymy XV Rodzinnym Rajdem Rowerowym i cykliczną imprezą Rawa Gra Rap. Po drodze oczywiście wiele innych wydarzeń, dlatego warto sprawdzić wakacyjny program.
Lato z kulturą

lato_2015Lato z kulturą

Miejski Dom Kultury po raz kolejny postawił na kilka tematów, wokół których powstał wakacyjny program. Już od przyszłego tygodnia zaczynamy warsztatami artystycznymi, trwającymi przez całe lato. Warsztaty wokalne, teatralno-filmowe, ceramiczne, plastyczne, a może taneczne? Z pewnością każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Jeżeli jednak wolicie być biernymi obserwatorami, to zapraszamy na „Letnią scenę teatralną”. Pierwszy spektakl dla najmłodszych już 4 lipca w MDK. „Księżniczkę na ziarnku grochu” w swojej interpretacji zaprezentuje Mała Akademia Teatru Lalkowego.

Nie zabraknie również dobrego kina, które w sierpniu wystąpi w dwóch różnych odsłonach. Dla młodszych seanse będą odbywać się w domu kultury, a starsi, tego samego dnia, będą mogli skorzystać z kina na trawie, czyli filmów wyświetlanych na scenie przy hali Tatar.

Wakacje to także imprezy, które na stałe wpisały się w kulturalny krajobraz Rawy Mazowieckiej. W lipcu będą to Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne (12.07) i koncert popularnej muzyki operetkowej i musicalowej (26.07). Sierpień natomiast to tradycyjnie „Raz na ludowo” (16.08) z udziałem zespołów z regionu rawskiego. Lato jak zawsze zamknie już siódma edycja „Rawa Gra Rap” (29.08).

Rawskie lato na sportowo

Po kilku latach przerwy do Rawy Mazowieckiej powraca Rage, a więc niesamowita impreza motoryzacyjno-lifestylowa. 3 lipca o godzinie 15:00 na parkingu przy pływalni Aquarium będzie można podziwiać auta rzadko spotykane i z pewnością imponujące niejednemu fanowi motoryzacji.

Drugą nowością w Rawie będą terenowe wyścigi rowerowe Cross Country „Hurom Cup XC Puchar Ziemi Łódzkiej”, które odbędą się na Zamku Książąt Mazowieckich i terenach przyległych (12.07).

Sportowo-rekreacyjne atrakcje w Rawie to jednak przede wszystkim stałe imprezy. Dlatego zapraszamy do udziału i kibicowania podczas Maratonu Pływackiego im. Pawła Pioruna (18.07) oraz XV Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego (29.08).

Do sportowych atrakcji niewątpliwie trzeba zaliczyć również te zaplanowane przez miejską pływalnię. Tam dzieci i młodzież w letnie tygodnie będą mogły bezpłatnie skorzystać z kąpieli od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00. ZGO Aquarium przewidział także dwie imprezy niespodzianki, na rozpoczęcie i zakończenie wakacji, szczegóły będą znane już niebawem.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Wakacje w bibliotece

Lato to także czas, który można ciekawie spędzić w bibliotece. Oddział dla dzieci zaprasza od 27 lipca do 7 sierpnia, w godz. 11:00-13:00 na zajęcia literacko-plastyczne inspirowane Pippi, znanej i lubianej przez dzieci postaci. W programie przewidziane jest głośne czytanie fragmentów książki o przygodach Pippi, zabawy plastyczne, zagadki literackie i zabawy w kółeczku. Wstęp oczywiście wolny.

Muzeum na lato

O lecie nie zapomniało również Muzeum Ziemi Rawskiej, gdzie przez cały okres wakacji będzie można obejrzeć wystawę komiksu „Tytus – najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A’Tomka” ze zbiorów Wojciecha Łowickiego. Muzeum zaprasza również do zwiedzania baszty Zamku Książąt Mazowieckich w soboty i niedziele w godzinach 11:00-15:00, a w pozostałe dni tygodnia dla grup zorganizowanych, po uzgodnieniu z pracownikami muzeum.

W każdy poniedziałek wakacji o godzinie 11:00 odbędą się poranki filmowe, czyli projekcje filmów dla dzieci i młodzieży.

Podczas tegorocznego lata muzeum zaprasza przede wszystkim na „Wakacyjny Dzień z Muzeum” (12.08, w godz. 10:00 – 12:00), w ramach którego będzie można bezpłatnie zwiedzić basztę zamkową, a tuż po, czyli w samo południe, odbędzie się „Konkurs rysunkowy na asfalcie”.

O wszystkich imprezach będziemy na bieżąco przypominać, tak aby nie umknęło Wam żadne ważne wydarzenie. Prosimy również o monitorowanie stron miasta www.rawamazowiecka.pl, www.wrawie.plwww.mdkrawa.pl.

* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz