Rawa Mazowiecka na święta pod śniegiem. Trudne warunki na miejskich ulicach i chodnikach…

erawaMiasto
komentarzy

Kilkanaście centymetrów śniegu, zasypane ulice i pługopiaskarki, które pracują na pełnych obrotach. Tak wygląda tegoroczna niedziela Wielkanocna. Na miejskich ulicach i chodnikach biało, podróżowanie zarówno autami jak i pieszo nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Na szczęście w takich sytuacjach kierowcy zachowują się rozsądnie. Jak informują strażacy, dziś ekipy wyjazdowe ani razu nie opuszczały komendy.

Front atmosferyczny, który przyniósł silne opady pojawił się w naszym powiecie przed południem. W ciągu dzisiejszej doby spaść może nawet grubo ponad 15 centymetrów śniegu. Sytuacja jest niełatwa szczególnie na drogach. Miejskie ulice oraz drogi wojewódzkie i powiatowe przejezdne, choć białe. Gorzej jest na mniejszych uliczkach, gdzie dziś nie trudno się zakopać.

Łatwej niedzieli nie mają także właściciele posesji, którzy walczą z utrzymaniem czystości na chodnikach przed budynkami. Przy padającym śniegu to wyjątkowo mozolne zadanie. Jak prognozują synoptycy, w nocy temperatura będzie równa zeru, a warunki pogodowe będą się pogarszały. Do padającego śniegu może dołączyć silny wiatr. Śniegiem przywita nas także jutrzejszy lany poniedziałek.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz