Rawa Mazowiecka przygotowuje się do kolejnych obchodów. Tym razem chodzi o 77 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę…

erawaMiasto
komentarzy

Obchody 77 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w Rawie Mazowieckiej odbędą się w najbliższą sobotę, czyli 17 września. Uroczystości podzielone zostały na dwie części. Pierwsza z nich będzie miała miejsce na cmentarzu wojskowym, druga w Fundacji im. Dr. Edwarda Otto. 

Ostatnimi czasy utarło się, że wszystkie tego typu rocznice upamiętniane są uroczystościami odbywającymi się na wojskowej części cmentarza w Rawie Mazowieckiej. Podobnie będzie i tym razem. Zaplanowane na godzinę 16:00 obchody rozpocznie hymn państwowy, po którym z okolicznościowym przemówieniem wystąpi Maria Fastyn, nauczyciel historii z Gimnazjum nr 2. Później nastąpi zapalenie zniczy i złożenie symbolicznych kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i pomnikiem AK.

Tym razem obchodom 77 rocznicy agresji sowieckiej na nasz kraj będzie towarzyszyć prelekcja wygłoszona przez Artura Guta pod tytułem ” Rozliczenie zbrodni komunistycznych popełnionych przez rawskich funkcjonariuszy UB”. Tę część uroczystości zaplanowano na godz. 17:30 w siedzibie Fundacji im. Dr. Edwarda Otto przy ul. Miłej 4. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz