Rawa Mazowiecka spełniła swoją rolę na Merida Mazovia MTB Marathon. Okolicę i sam maraton, mimo kapryśnej pogody, kolarze ocenili pozytywnie…

erawaSport
fot. mazoviamtb.pl
komentarzy

W minioną niedzielę (15.09) fani MTB spotkali się w Rawie Mazowieckiej, na XV w tym sezonie etapie letniego cyklu maratonów rowerowych. Maratony Mazovii, czerpiące z doświadczenia i sportowej pasji Cezarego Zamany, każdorazowo przyciągają wielu fanów jazdy terenowej na rowerze. Dzień przed maratonem, w sobotę 14 września również w Rawie Mazowieckiej, odbyły się IX Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji – impreza , która z każdym rokiem wzbudza coraz większe zainteresowanie zawodników z wspomnianej branży.

Do finału cyklu pozostały jedynie dwa maratony, rywalizacja w Rawie Mazowieckiej była więc dość zacięta. Trasa maratonu okazała się być wyjątkowo szybka, ponieważ lekki deszcz padający od kilku dni wsiąkł w większości piaszczyste podłoże. Nawet zawodnicy dystansu Hobby osiągali średnią prędkość 30 km/h, co nie jest częste w maratonach MTB. Jedynym utrudnieniem mógł być moment wjazdu na odcinek asfaltu, gdzie mokry piasek naniesiony przez zawodników powodował poślizgi niektórych grup zawodników.
– Cieszę się, że zawodnicy bardzo pozytywnie ocenili ten maraton. Pogodę, pomimo lekkiego deszczu, także można uznać za optymalną, ponieważ na trasie nie było błota ani kałuż. Zbliżamy się do finału sezonu, więc widać, że zawodnicy szczególnie starają się osiągnąć jak najlepsze wyniki – mówił po maratonie Cezary Zamana.

W Rawie Mazowieckiej uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach – Hobby o długości 10 km, liczącym 33 km Fit oraz 60 km dystansie Mega. Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej zmierzyli się w odrębnej klasyfikacji na każdym z dystansów.

Kolejny, przedostatni w tym sezonie, maraton spod znaku Mazovii odbędzie się 22 września w Nowym Dworze Mazowieckim.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz