[Aktualizacja] Rawa Mazowiecka wesprze gminę dotkniętą skutkami nawałnicy na Pomorzu? Rada Miasta podejmie decyzję 1 września

erawaMiasto
komentarzy

W materiałach na sesję Rady Miasta Rawa Mazowiecka znalazł się projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej mieszkańcom Pomorza. Proponowana kwota wynosi 10 tysięcy złotych. Pieniądze trafią do gminy Sośno.

Chodzi oczywiście o wsparcie dla konkretnej gminy, która ucierpiała w skutek nawałnicy mającej miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia bieżącego roku. W uzasadnieniu wspomnianej uchwały czytamy: (…) spowodowała znaczne zniszczenia domów (zerwane dachy, domy pozbawione prądu, niektóre domy całkowicie zniszczone) i straty w drzewostanie. Chcąc choć trochę ulżyć w tych zniszczeniach proponujemy przekazać 10 tys zł dla gminy z tego terenu.

O tym jaka gmina otrzyma tę celową dotację, a także o wysokości kwoty, tak naprawdę zadecydują radni Rady Miasta, którzy nad tym projektem pochylą się w przyszły piątek (1.09) podczas sesji zaplanowanej na godzinę 14:00 w w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. 

[Aktualizacja] Na dzisiejszej sesji Rada Miasta radni uchwalili, że wsparcie powędruje do gminy Sośno w województwie kujawsko-pomorskim. Dotacja celowa ma zostać przeznaczona na bieżące naprawy dróg gminnych zniszczonych w wyniku nawałnicy. Wybór terenu, na który skierowana zostanie pomoc z Rawy Mazowieckiej, nastąpił po telefonie do gminy Człuchów.
– Tam stwierdzono, że już nie potrzebują więcej pomocy. Bardziej poszkodowani są ich sąsiedzi, w gminie oddalonej o 5 kilometrów – mówi sekretarz rawskiego Urzędu Miasta Jolanta Makowska. 

Jak wynika z informacji pochodzącej ze sztabu kryzysowego z wspominanej gminy, w wyniku nawałnicy uszkodzonych zostało około 400 budynków mieszkalnych, ok. 760 budynków gospodarczych, garaży, naruszone zostały również obiekty gminne, dużemu uszkodzeniu uległy lasy, dużo słupów energetycznych zostało powalonych, a upadające drzewa niszczyły drogi, które tak naprawdę i tak zostały rozmyte. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz