Rawa na sportowo. Na Hali Milenium odbędzie się finałowy turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Warto tam być!

erawaMiasto
komentarzy

Już jutro (10.07) na rawskiej Hali Milenium rozpocznie się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Dziewcząt. To wydarzenie sportowe potrwa aż do niedzieli, kiedy to wręczone zostaną medale dla najlepszych zespołów w kraju. Wśród siatkarek pojawi się również rawianka, Wiktoria Sobczyk zagra jako libero w reprezentacji województwa łódzkiego.

W finałowym turnieju zagra 8 najlepszych zespołów z całej Polski, które wywalczyły awans w czerwcowych eliminacjach rozegranych także w Rawie Mazowieckiej. Podczas rozgrywek będzie można dopingować zawodniczki z Kujawsko-Pomorskiego, Lubelskiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Opolskiego, Śląskiego i Warmińsko – Mazurskiego. Olimpiada to również prawdziwa gratka dla kibiców. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sportową rywalizację, ale także całą oprawę, która towarzyszy tym wyjątkowym zawodom.

– Na starcie imprezy odbędzie się cały ceremoniał olimpijski, jak na prawdziwych zawodach. Będzie uroczyste wciągnięcie flagi na masz oraz przyrzeczenia zawodników i sędziów – zapowiada Zbigniew Urbański zajmujący się sportem w Wydziale oświaty, kultury, zdrowia i sportu Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka.

Więcej na temat imprezy dowiecie się z naszej video rozmowy oraz strony internetowej Urzędu Miasta (kliknij tutaj).

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz