Rawa niezmiennie Gra Szanty. W tym roku zapraszamy Was przed monitory

erawaKultura
komentarzy
Tegoroczna edycja Festiwalu jest faktycznie nietypową. Ze względu na sytuację epidemiologiczną impreza przenosi się do sieci. Dlatego możecie być z nami gdziekolwiek jesteście. 

Rawa Gra Szanty to popularne wydarzenie, które na dobre wpisało się w wakacyjny kalendarz Rawy Mazowieckiej. Jednak tym razem będzie ono miało wyjątkowy charakter. Wierzymy jednak, że VII odsłona Festiwalu okaże się szczęśliwą i pełną pozytywnej energii. Dlatego już dziś zapraszamy Was do udziału w jutrzejszej (25.07) imprezie on-line. 

Już o godzinie 16:00 na ekranach pojawi się Sztormgrupa & Grom – jedyna taka kapela, która uświetni czas najmłodszym uczestnikom Festiwalu. Dokładnie – zapraszamy na Koncert dla dzieci! A później, specjalnie dla starszych, po godzinie 19:00 w Koncercie wieczornym zagrają: Trzy Majtki, Nocny Lot, Tomasz „Grom” Paciorek, North Cape!

Dzięki pomocy finansowej Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” Stowarzyszenie Topory zaplanowało nie tylko koncerty, ale również wiele warsztatów tematycznych towarzyszących imprezie, o których już wcześniej Was informowaliśmy. A są nimi: Warsztaty dla dzieci, Warsztaty nauki gry na gitarze, Warsztaty wokalne, Morskie opowieści- blok RPG.

Wszelkie szczegóły znajdziecie w wydarzeniach na oficjalnym Facebook’u i na stronie  rawagraszanty.topory.org.

Ponadto! W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych Stowarzyszenie Topory organizuje zbiórkę pieniędzy dla Oliwki Sekuter. Oliwia ma 10 lat. Miała nie dożyć porodu. Miała umrzeć w jego trakcie. Jej historia to przykład tego, że nigdy, przenigdy nie można tracić nadziei. Kyfoskolioza, wodogłowie, niedorozwój kości krzyżowej i dolnych kręgów lędźwiowych, wady miednicy, żeber i kręgosłupa… Choroba uszkodziła ciało Oliwki. Ale nie umysł. Oliwka gra dziś w przedstawieniach. Jest bystrą, pogodną, uśmiechniętą dziewczynką. Gdziekolwiek się pojawia, wnosi radość. Jest jak promień słońca, jak mała iskierka. Uwielbia skate parki. W różowym kasku pokonuje rampy, śmigając na wózku. Boją się ich pełnosprawne dzieci. Ale nie Oliwka. Można ją też spotkać na zajęciach tańca na wózku! Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Oprócz jednej – zebrania środków na nowy wózek. I właśnie taki cel w tym roku przyjmujemy aby pomóc ulubienicy Toporów.
Pomóc możesz pod tym linkiem zrzutka.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz