Rawa z dofinansowaniem na modernizację przejść dla pieszych. Do kasy ratusza wpłynie 98 tysięcy złotych

erawaMiasto
fot. UM Rawa Mazowiecka
komentarzy

Miasto otrzymało wsparcie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dofinansowanie przyznano w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wniosek o środki na modernizację przejść dla pieszych Rawy Mazowieckiej był jednym ze 104 pozytywnie ocenionych na ponad 300 złożonych do ministerstwa.

W tym tygodniu wiceburmistrz Artur Piotrowski odebrał w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę dofinansowania zadania. Decyzję o wsparciu w kwocie 98 tysięcy złotych wręczył wiceminister Jarosław Zieliński. 

fot. UM Rawa Mazowiecka

W ramach realizacji przedsięwzięcia w Rawie wykonana zostanie modernizacja trzech przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na ulicy: Jerozolimskiej, Warszawskiej i Słowackiego. Przeprowadzone zostaną również działania profilaktyczne w placówkach oświatowych miasta, dotyczące bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym, połączone z konkursem na najlepszy plakat w określonej tematyce.

Zastosowane w projekcie rozwiązania zmuszą kierowców do zachowania właściwej prędkości i przyczynią się do wypracowania nawyku znacznego zwalniania przed przejściami dla pieszych. Realizacja zadania rozpocznie się po podpisaniu umowy o dofinansowanie i ma potrwać do końca 2019 roku.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz