Rawa z nagrodami za przeprowadzoną rewitalizację. Miasto otrzymało wyróżnienie w dwóch konkursach

erawaMiasto
komentarzy

Najpierw drugie miejsce, a później pierwsze. Specjaliści od urbanistyki i architektury docenili prace przeprowadzone na obszarze staromiejskim Rawy Mazowieckiej. 


Pierwsza z nagród trafiła do Rawy Mazowieckiej we wrześniu bieżącego roku. To właśnie wtedy na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się gala podsumowująca 27. edycję Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Rewitalizacja Rawy została wyróżniona w kategorii „Modernizowane Obiekty Użyteczności Publicznej”, wśród 18 kategorii konkursowych.

Główna nagroda trafiła wtedy do Bydgoszczy za rewitalizację Rynku w Starym Fordonie. Jednak Rawa Mazowiecka otrzymała 2 miejsce i wyróżnienie w swojej kategorii.

Na kolejną nagrodę nie trzeba było długo czekać. Wraz z początkiem listopada, nasze miasto zdobyło prestiżową nagrodę w XVII Konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na „Najlepiej Zagospodarowaną Przestrzeń Publiczną 2023”. A nagroda została przyznana w kategorii „Rewitalizowana Miejska Przestrzeń Publiczna.” Jest to uznanie dla kompleksowej rewitalizacji głównych placów Rawy Mazowieckiej Piłsudskiego i Wolności oraz docenienie wysiłków firmy projektowej i firm wykonawczych. 

Więcej o konkursach dowiecie się z rozmowy samorządowej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz