Rawianie mogą mieć wpływ na kształt rewitalizacji centrum miasta. Ratusz zaprasza na konsultacje…

erawaMiasto
fot. Ratusz podczas konsultacji przedstawi wizję zmian w miejskim parku.
komentarzy

Już w najbliższą środę (21.05) o godzinie 16:30 w rawskim MDK’u odbędzie się spotkanie dotyczące rewitalizacji Rawy Mazowieckiej. Ratusz przeprowadza konsultacje społeczne, chcąc poznać opinie mieszkańców na temat planowanych zmian w tej części miasta.

fot. Ratusz ma już konkretny plan na rewitalizację centrum miasta.

fot. Ratusz ma już konkretny plan na rewitalizację centrum miasta.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rewitalizacja centrum Rawy będzie prowadzona w ciągu siedmiu najbliższych lat. Ratusz optymistycznie zakłada, iż przez ten czas w mieście uda się zrealizować siedem projektów inwestycyjnych. Według wstępnych założeń, realizacje mają nie tylko poprawić ład przestrzenny centrum, ale również znacząco wpłynąć na procesy społeczne. Wśród nich priorytetem jest chociażby przeciwdziałanie wykluczeniu społeczno-ekonomicznemu. Założenia są okazałe, do 2020 roku na kluczowe projekty trzeba byłoby wydać ponad 72 mln złotych.

Przy tak ogromnych kwotach, niezbędnych do wykonania zadania, realizacje w ogromnej mierze zależą od pozyskanych zewnętrznych dofinansowań. Ratusz stara się jak najlepiej przygotować do nowej finansowej perspektywy, w której rewitalizacje polskich miast będą niewątpliwym priorytetem. Zgodnie z założeniami lokalnego Urzędu Miasta, w pierwszej kolejności prace mogłyby się rozpocząć w miejskim parku (potrzebne 7 mln złotych) oraz przy zespole kościelnym parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (15 mln złotych).

> Kliknij i poznaj podstawowe założenia i zadania Programu przedstawione przez UM.

Choć wizja ratusza wydaje się już dość mocno określona, mieszkańcy będą mogli wnieść swoje uwagi na środowym spotkaniu. Konsultacje rozpoczną się w budynku Miejskiego Domu Kultury o godzinie 16:30.
– Chcemy, żeby mieszkańcy mogli się wypowiedzieć. Jeśli tylko będą chcieć, to mogą mieć wpływ na wygląd tej rewitalizacji – mówi Bożena Sukiennik z Urzędu Miasta.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz