Rawianie oddali aż 27339 ważnych głosów. Znamy zwycięzców rawskiego Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok

erawaMiasto
komentarzy

Rawianie bardzo aktywnie włączyli się w tegoroczne głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2022. Z szesnastu pomysłów zrealizowanych zostanie aż siedem. 

Aż 6212 kart z oddanymi głosami trafiło do urny przeznaczonej na głosy mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Chodzi oczywiście o głosowanie na Budżet Obywatelski, który zrealizowany zostanie w przyszłym roku. 

Najwięcej głosów, bo aż 4957 rawianie oddali na projekt zatytułowany Nowoczesna biblioteka w Rawie Mazowieckiej. Kolejnym wielkim zwycięzcą z liczbą głosów 3909 jest Poprawa bezpieczeństwa na terenie miasta Rawa Mazowiecka [zakup samochodu dla WOPR]. Na podium znalazł się również projekt: Rozwój infrastruktury na Stadionie Miejskim, który zgromadził 3879 głosów. 

Kolejno, pod względem liczby głosów, na liście projektów przeznaczonych do zrealizowania znalazły się: Widzew bliżej (3781), Piknik „Sportowa Rawa” (3439), Koncert zespołu B&B Project (303), Muzyczna jatka (299). 

Mieszkańcy czynnie włączyli się w tworzenie narzędzia jakim jest Budżet Obywatelski. I nie chodzi tu tylko o głosujących, ale i tych, którzy tworzyli i promowali projekty, na które można było głosować. Spośród 6212 kart do głosowania 148 było nieważnych. A w związku z tym, że każdy mieszkaniec od 13 roku życia mógł poprzeć aż 5 pomysłów – głosów ważnych było aż 27339, z czego 5694 w obszarze rewitalizacji i 21645 głosów na pozostałym obszarze miasta. 

Wybrane przez mieszkańców projekty będą realizowane w ramach Budżetu Miasta Rawa Mazowiecka na rok 2022.

A jeśli chcecie zobaczyć ile głosów zebrały poszczególne projekty to przedstawiamy Wam całą listę. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz