Rawianin produkuje muzykę dla najlepszych. Wczoraj premierę miała płyta „Profil pokoleń” stworzona przez Vienia, członka legendarnej Molesty Ewentement…

erawaMagazyn
komentarzy

Miłośnicy twórczości artystów pochodzących z Rawy Mazowieckiej mają okazję sięgnąć po nowe dzieło. Tym razem chodzi o hip-hop’owy album „Profil pokoleń”. Płytę rapera Vienia, członka legendarnej Molesty Ewenement, w całości wyprodukował rawianin Jakub Pereł Perełkiewicz. Album, wczoraj (26.04), oficjalnie trafił na sklepowe półki.

fot. Jakub Perełkiewicz pojawił się również w wideoklipie promującym singiel „Wolnym być”.

„Profil pokoleń” jest ciekawym muzycznym projektem nie tylko ze względu na lokalność jednego z artystów. Vienio wraz z Perełem stworzyli konceptualny album, oparty na nowych wersjach utworów polskich niezależnych artystów przełomu lat 80’ i 90’. Płyta jest swego rodzaju pomostem pomiędzy tym, co zostało powiedziane już w przeszłości, a tym, co potrzebuje swego wyrazu i kształtu obecnie.

Wyjątkowość projektu bierze się także z kompleksowej współpracy rapera z producentem, co niewątpliwie jest nowością w bogatym artystycznym dorobku Vienia.
– Produkcję albumu wykonał Pereł, człowiek którego znalazłem, z którym nawiązałem współpracę. Owocem jej jest cały album. Do tej pory, albo sam produkowałem, albo brałem beat’y od kolegów. Tym razem Pereł dokładnie zalał lukier na moje gusta hip-hopowe i wykonał kawał dobrej roboty – tłumaczył w wywiadzie dla Polskiego Radia, Piotr Vienio Więcławski.

> O singlu „Wolnym być”, wyprodukowanym przez rawianina dla NCK, pisaliśmy tutaj.

Płytę „Profil pokoleń” wsparło Narodowe Centrum Kultury.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz