25-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej spadł z rusztowania. Prace na wysokości prowadzone były na jednym ze skierniewickich blokowisk…

erawaMiasto
komentarzy

25-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej spadł z rusztowania podczas pracy na jednym ze skierniewickich osiedli. Młody rawianin pracował przy ocieplaniu budynku. Z urazami głowy i nogi trafił do szpitala. Inspekcja Pracy sprawdza, czy miejsce pracy było dobrze zabezpieczone, a pracownicy mieli odpowiednie uprawnienia.

Do wypadku doszło podczas ocieplania bloku przy ulicy Iwaszkiewicza w Skierniewicach. 25-letni rawianin wraz z innymi pracownikami rozstawiał rusztowania. W czasie prac na wysokości mężczyzna spadł z pierwszego podestu i doznał urazów głowy i nogi.
– Badamy okoliczności zdarzenia. Pracownicy zostali przebadani i nietrzeźwość nie wchodzi w tym przypadku w rachubę. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była chwila nieuwagi – informuje Artur Bisingier, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skierniewicach.
Sprawą zajmuje się teraz Inspekcja Pracy, która sprawdza czy miejsce działań było odpowiednio zabezpieczone oraz czy zatrudnieni mężczyźni mieli odpowiednie uprawnienia do pracy na wysokości.
Mieszkaniec Rawy po przeprowadzeniu badań lekarskich został wypuszczony do domu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz