Rawianka Katarzyna Pacho wicemistrzynią Polski juniorów młodszych! Ostatni weekend to kolejne zwycięstwa rawskich karateków

erawaSport
Fot. Marek Gasiński
komentarzy

Katarzyna Pacho wicemistrzynią Polski juniorów młodszych podczas Mistrzostw Polski Okręgu Wschodniego. Zawodnicy Rawskiego Klubu Karate Kyokushin spisali się na medal. 

Czwórka podopiecznych Marcina Kopczyńskiego z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowała w Mistrzostwach Polski Okręgu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w minioną niedzielę (10.03) w Radzyminie. Organizatorem zawodów działając w porozumieniu z Komisją Kyokushin Polskiego Związku Karate był Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyokushin w Radzyminie z Sensei Tomaszem Lenkiewiczem na czele.

W zawodach wzięło udział 370 zawodników z 47 klubów zrzeszonych w PZK. Walki turniejowe odbywały się na czterech matach. Wszystkie kategorie były bardzo mocno obsadzone, często ponad dwudziestu karateka w kategorii. Oznaczało to, że trzeba wygrać co najmniej cztery lub pięć walk by dotrzeć do finału. Udało się to Kasi, która w efektownym stylu wygrywała swoje walki w tym dwie przed czasem (ippon). W finale spotkała się z Mają Pietraszuk z Białej Podlaskiej i po bardzo wyrównanej walce została wicemistrzynią Polski juniorów młodszych (14-15 lat) w kategorii + 55 kg.

Znakomicie zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy, Martyna Gasińska uplasowała się na 4 miejscu, ulegając w ćwierćfinałach przyszłej zwyciężczyni kategorii
– 50 kg juniorów młodszych, Paweł Krajewski zajął miejsce 9, zaś Tosia Pacho startująca w równolegle rozgrywanych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zakończyła rywalizacje tuż za strefą medalową przegrywając z zawodniczką o ponad 20 kilogramów cięższą.

fot. RKKK

Także w ubiegłą niedzielę rawscy zawodnicy walczyli na matach w Ujeździe podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate o Puchar Gminy Ujazd. W zawodach wzięło udział ponad dwustu zawodników z osiemnastu klubów z całej Polski.

Rawski Klub KK reprezentowało dwudziestu dwóch fighterów pod wodzą Marcina Kopczyńskiego. Sędziom głównym zawodów była Sensei Anna Lato (3 Dan) z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea.

Wojownicy RKKK zaprezentowali się znakomicie zdobywając dziewiętnaście medali: pięć złotych, cztery srebrne i dziesięć brązowych. Wspaniałe i oczywiście zwycięskie walki stoczyli nasi Mastersi – Mariusz Bednarek i Jakub Rychlak (filia Tomaszów Mazowiecki), którzy po zaciętych bojach triumfowali przed czasem w swoich kategoriach wagowych. 
A oto nasi wspaniali medaliści:
Złote medale: Patrycja Dziubałtowska, Marcel Pietraszek, Adam Karalus, Jakub Rychlak, Mariusz Bednarek.
Srebrne medale: Michalina Cichowicz, Maja Kucharska, Tymoteusz Szajner, Mikołaj Sitarek.
Brązowe medale: Blanka Włodarczyk, Julia Męcina, Lena Szymczak, Jan Bujalski, Aleksander Kopczyński, Szymon Ciesielski, Damian Gierach, Igor Rafalski, Tymon Pryczek, Karol Białkowski.
Ponadto Klub godnie reprezentowali: Zuzanna Szczepanik, Antoni Cichawa, Bartosz Gońda.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz