Tak w Rawie Mazowieckiej świętowano 15 sierpnia. Miejskie uroczystości w całości odbyły się w okolicy cmentarza

erawaMiasto
komentarzy

Rawianie dość licznie zgromadzili się podczas patriotycznych uroczystości, które miały miejsce 15 sierpnia. Tego dnia w mieście obchodzono Święto Wojska Polskiego i rocznicę Bitwy Warszawskiej. 

Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej najpierw wzięli udział we wspólnej modlitwie w intencji ojczyzny, która miała miejsce kaplicy parafialnej przy cmentarzu, by później w ślad za pocztami sztandarowymi przejść na wojskową część nekropolii.

Tam kontynuowano obchody poprzez odśpiewanie Hymnu Państwowego i krótkie przypomnienie historii Bitwy Warszawskiej. Później tradycyjnie złożono kwiaty i zapalono znicze. 
– Pamięć o tych ważnych wydarzeniach, które tak naprawdę zadecydowały o historii Europy, jest szczególnie ważna dla nas, Polaków. Cieszę się, że tak licznie mogliśmy się tu zgromadzić, by uczcić to święto. Bo pamiętajcie Państwo, że w trakcie Bitwy Warszawskiej żołnierze polscy przelali mnóstwo krwi, to walczyli o to, byśmy w wolnej Polsce mogli cieszyć się możliwością czczenia swoich rocznic – dziękował wszystkim przybyłym wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej Marek Pastusiak. 

Więcej zdjęć z lokalnych uroczystości do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz