RAWiK planuje kolejny etap prac związany z modernizacją gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta. Jak zapewnia prezes spółki, uciążliwości dla mieszkańców będą mniejsze niż podczas ostatnich inwestycji…

erawaMiasto
komentarzy

Kilka dni temu informowaliśmy o zakończeniu prac związanych z porządkowaniem gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Rawy Mazowieckiej. Warto jednak dodać, iż był to dopiero pierwszy etap niezbędnych prac. Spółka Rawskie Wodociągi i Kanalizacja już szykuje się do kontynuacji tego zadania. Jak zapewnia prezes RAWiK’u, Artur Piotrowski – kolejne zadania nie będą aż tak uciążliwe dla samych mieszkańców.

Druga faza wspomnianego zadania będzie polegać przede wszystkim na modernizacji urządzeń, które są odpowiedzialne chociażby za dystrybucję wody. Do tego dochodzi fakt ciągłego poszerzania samej infrastruktury, czyli budowy kolejnych fragmentów sieci wodno-kanalizacyjnej docierającej do budynków położonych na obrzeżach miasta.
– Druga faza już niebawem. Teraz będziemy aplikować o środki, mamy przygotowane niezbędne projekty. Plan jest taki, by do 2016 roku zrealizować to zadanie – mówi Artur Piotrowski, prezes Rawskich Wodociągów i Kanalizacji.

Kolejny etap prac może zaniepokoić mieszkańców, którzy mają już dość rozkopanego miasta. Jak zapewnia jednak przedstawiciel spółki, kolejne planowane prace nie powinny być już tak uciążliwe.
– Rawa nie będzie już tak nieprzejezdna, wcześniej wykonywane były prace w ciągach głównych ulic, teraz jeżeli będą prowadzone prace, to na ulicach peryferyjnych – dodaje prezes Piotrowski.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz