Rawscy karatecy jak zawsze na medal. Przeczytajcie o ostatnich sukcesach z maty

erawaSport
komentarzy

Udany początek sezonu już za naszymi młodymi karatekami. Tradycyjnie, rawscy zawodnicy wybrali się w minioną niedzielę (6.10) na silnie obsadzony Turniej o Puchar z Żeliwa do Końskich. Trzystu zawodników walczyło na matach, a wśród nich nasza „dwunastka”, trenująca pod okiem Marcina Kopczyńskiego.

Umiejętności i serce do walki przyniosło im medale: 3 złote i 2 srebrne. Gratulujemy miejsc na podium i dziękujemy za postawę także pozostałym naszym reprezentantom, bo dali z siebie wszystko.

O przebiegu zawodów informuje Zbigniew Pacho z RKKK:

„Nasz Klub reprezentowało 12 wspaniałych, młodych fighterów. Podział w grupach był tylko na dwie lub trzy kategorie wagowe, stąd nawet po 20 przeciwników w kategorii i co najmniej cztery walki, by dostać się do strefy medalowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Martyna Gasińska, Katarzyna Pacho oraz Marcel Pietraszek (sekcja Tomaszów Mazowiecki), którzy w pięknym stylu wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Wspaniale również walczyli nasi srebrni medaliści: Aleksander Kopczyński i Paweł Krajewski, którzy zostali dopiero zatrzymani w walkach finałowych. Ponadto Klub godnie reprezentowali, w wielu przypadkach ocierając się o strefę medalową: Michalina Cichowicz, Zuzanna Szczepanik,  Patrycja Dziubałtowska, Antonina Pacho, Adam Karalus, Mateusz Kubryn i Tymon Pryczek.

Duży i wymagający konecki Turniej pokazał, że liczymy się na polskiej mapie karate kyokushin, a medale naszych juniorów młodszych bardzo dobrze rokują przed MP w Szczecinie.

 

fot. RKK Rawa Mazowiecka

Złote medale:
Martyna Gasińska
Katarzyna Pacho
Marcel Pietraszek (sekcja Tomaszów Mazowiecki)
Srebrne medale:
 Aleksander Kopczyński
 Paweł Krajewski

 

Ponadto Klub godnie reprezentowali: Michalina Cichowicz, Zuzanna Szczepanik  Patrycja Dziubałtowska, Antonina Pacho, Adam Karalus i Mateusz Kubryn, Tymon Pryczek.”

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz