Rawscy lekkoatleci w formie. Do domu wrócili z pierwszym miejscem i pucharem Marszałka Senatu RP…

Podczas XXI Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków jakie 8 czerwca odbyły się na terenie jednostki wojskowej w Bielicach reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyli Puchar Marszałka Senatu RP. Zawodnicy odnieśli zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, gromadząc 139 punktów, czyli prawie 2-krotnie więcej niż w ubiegłym roku. Miejsce drugie zajęła Szkoła nr 4 z Sochaczewa, zdobywając 112 punktów.

Na podium imprezy stanęło 4 uczniów z rawskiej „Jedynki”, a jednocześnie zawodników klubu lekkoatletycznego MLUKS „RAWA”. Bezkonkurencyjny na dystansie 1000 m klas V okazał się Kacper Gos, który powtórzył sukces z ubiegłego roku deklasując rywali. Przewaga Kacpra nad kolejnym zawodnikiem sięgnęła niemal 200 m! Brązowy medal (1000 m) zdobył w kategorii klas VI Kuba Jędras, który do samej mety toczył wyrównaną walkę z rywalami z Boguszyc. W kategorii klas trzecich (700 m) srebrny medal wywalczył ubiegłoroczny triumfator, Mateusz Wawrzyniak, a brąz zdobyła Marcelina Mordaka, odnosząc swój największy sukces w dotychczasowej krótkiej, ale obiecująco zapowiadającej się karierze.

Ponadto dobrze spisali się, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce na swoich dystansach, Dominika Stępniak (kl VI – IV miejsce), Wiktoria Piecho (kl VI – V miejsce), Weronika Piecho (kl VI – IX miejsce), Szymon Staroń (kl VI – VII miejsce), Patryk Pawlak (kl VI – VIII miejsce), Filip Mejer (kl V – IX miejsce), Kacper Kotynia (kl III – IV miejsce), Kacper Kaczmarek (kl III – V miejsce) oraz Dominika Galach (kl II – VI miejsce).
W zawodach wzięło również udział 2 starszych zawodników klubu MLUKS „RAWA”. W kategorii gimnazjów klas II, na dystansie 1500 m, wicemistrz makroregionu w biegach przełajowych, Wojtek Pawlak bez problemu poradził sobie z rywalami zdobywając złoty medal. Natomiast w kategorii open, Robert Chanckowski po przebiegnięciu 4000 m i zaciętej walce z doświadczonym długodystansowcem z LKS Koluszki, zdobył srebro. W tym biegu od początku liczyło się tylko dwóch zawodników i ich rywalizacja była ozdobą imprezy.
Łącznie w imprezie wzięło udział niemal 100 szkół i ponad 2000 tysiące uczestników.