Rawscy lekkoatleci z doskonałymi wynikami. Tym razem wzięli udział w 27. Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków w Bielicach

erawaSport
fot. MLUKS RAWA
komentarzy

Ponad 1600 biegaczy pobiegli w zawodach zorganizowanych w miniony weekend (10.05). Zawodnicy rywalizowali przez kilka godzin na profesjonalnie przygotowanych przez jednostkę wojskową torach. Biegi od lat cieszą się niesłabnącym prestiżem, choć w tym roku liczyły nieco mniej zawodników niż zazwyczaj.

Podczas Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków w Bielicach zawodnicy trenera Jarosława Wasiaka ( MLUKS RAWA ) 5-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium, zdobywając medale.
– Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków to zawody, w których startujemy od lat. Są dla starszych zawodników alternatywą od trudnych startów na bieżni, możliwością poczucia własnej mocy i nie ma co ukrywać wygrania nagród, których nie ma na stadionach. Dla młodszych to nierzadko początek sportu przez duże S. Pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie, zaledwie 13 osób, koncentrując się głównie na starszych kategoriach wiekowych – mówi Jarosław Wasiak, trener rawskich lekkoatletów. 

Z najmłodszych startowały jedynie 3 dziewczynki w kategorii klas trzecich – Nadia Smyczek zdobyła srebro, Hania Winnicka brąz, a Nadia Sypka VI m. Potem miało miejsce kilka startów z miejscami w pierwszej dziesiątce (Amelka Dobrowolska IV, Dominik Stańczak VII w kategorii klas szóstych, Igor Jarmundowicz IV i Mario Barra IX w kategorii klas siódmych).

Od biegu Martyny Sęczek (VIII klasy) zaczął się popis naszych zawodników i zwycięstwa we wszystkich biegach. Martyna tak jak w roku ubiegłym odniosła zdecydowane zwycięstwo pokonując tym razem lokalną rywalkę Agnieszkę Korolczuk.  

Mający trudnych rywali Rafał Sobstel perfekcyjnie rozegrał bieg taktycznie i również odniósł zwycięstwo. Podobnie jak Marcelina Mordaka (klasy III Gim), która wykazała się intuicją w biegu i znakomitym finiszem.

Na zakończenie absolutna dominacja w kategorii szkół średnich Magdy Ciołak i Maćka Budzińskiego, dla których było to lekkie przetarcie przed międzynarodowym mityngiem na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz