Zawodnicy klubu MLUKS „RAWA” coraz groźniejsi dla rywali. Z Halowych Mistrzostw Młodzików przywieźli medale i świetne wyniki…

erawaSport
komentarzy

Złoto i brąz przywieźli zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego MLUKS „RAWA” z Halowych Mistrzostw Młodzików, które odbyły się 2 lutego w Łodzi. Wysokimi wynikami mogą pochwalić się nie tylko medaliści. Rawscy zawodnicy na bieżni nie pozwolą się zlekceważyć. 

Wojtek Pawlak zdobył złoty medal w Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików na dystansie 2000 m rezultatem 6.53.60. Mimo złotego medalu radość Wojtka była umiarkowana, gdyż rezultat nie zadowolił go w pełni. Kontuzja z jaką Wojtek borykał się przez blisko 2 miesiące uniemożliwiła normalne przygotowania i osiągnięcie wyniku na poziomie rekordu życiowego. Kolejnego zawodnika (Piotr Kucejko z Aleksandrowa Łódzkiego) Wojtek wyprzedził o blisko 24 sekundy. Biegnący w tym samym biegu Adam Zieja uzyskał czas 7.38.38.

Niespodziankę sprawiła natomiast debiutująca w naszym klubie na oficjalnych zawodach klubowych, Patrycja Kaczorowska, która po odważnym biegu zdobyła brązowy medal na dystansie 1000 m wynikiem 3.30.97. Kolejne osiągnięcie dla klubu zdobyła Daria Kowalska startująca na 60 wystąpiła w finale B ustanawiając rekord życiowy 8.92 (11 m) oraz na 300 m 49.33 (8 m).

Prawdziwą furorę zrobili na mistrzostwach nasi najmłodsi zawodnicy (12-latkowie), którzy po bardzo udanych grudniowych zawodach LZS dla szkół podstawowych w Spale, gdzie zdobyli 12 medali, tym razem pokazali się z bardzo dobrej strony na zawodach PZLA, uzyskując czołowe wyniki w kraju według statystyk PZLA w kategorii dzieci. Na dystansie 60 m Marcelina Warulik ustanowiła rekord życiowy 8.77, a chwilę później po biegu jej siostry Michaliny elektroniczna tablica pokazała wynik 8.60 co byłoby nowym rekordem klub ! Niestety sędziowie stwierdzili błąd aparatury pomiarowej i podjęli decyzję o uznaniu wyników z pomiaru ręcznego (9.02). Niepowodzenie, Michalina powetowała sobie w biegu na 300 m ustanawiając rekord SP1 rezultatem 46.72, co jest 2 tegorocznym wynikiem w Polsce w tej kategorii wiekowej na hali. Wynik ten mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie potknięcie się naszej utalentowanej sprinterki na ostatnim łuku. Siostra bliźniaczka, Marcelina pobiegła równie dobrze, osiągając 48.29 co jest 4 rezultatem w kraju.

 

Na dystansie 600 m duże możliwości pokazały Dominika Stępniak oraz kolejna para bliźniaczek, Weronika i Wiktoria Piecho. Dominika w całej imprezie zajęła 4 miejsce, pokonując liczne grono starszych młodziczek. Czas Dominiki 1.51.87 to aktualnie 3 wynik w kraju w tej kategorii wiekowej. Weronika Piecho poprawiła rekord życiowy o blisko 6 sekund uzyskując 1.54.25, a Wiktoria uzyskała 1.55.33. Z tymi rezultatami obie siostry plasują w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników według tabel PZLA.

Warto dodać, że Dominika przez blisko 300 m starała się utrzymać za zwyciężczynią serii, starszą o 7 lat Sarą Dominiak z Łodzi, a na finiszu stoczyła pasjonującą walkę o drugie miejsce w biegu z kolejną starszą o 3 lata rywalką.

Świetnie spisał się 11-latek Kacper Gos poprawiając rekord życiowy na 300 m o ponad sekundę! 43.25 to obecnie drugi wynik w kraju. Kacper poprawił nieznacznie również rekord na 60 m uzyskując 8.41. Drugi z naszych młodych sprinterów, starszy o rok Szymon Staroń również poprawił rekord życiowy uzyskując 45.50.
W ramach mityngu wystartował na 2000 m Robert Chanckowski (1993) 6.13.11 i Jakub Piotrowski (1997) 6.32.99 zajmując 1 i 2 miejsce oraz ustanawiając rekordy życiowe.

Więcej informacji na www.mluks-rawa.pl. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz