Rawscy seniorzy wreszcie będą mieć swoje miejsce. Dzienny Dom „Senior+” w Rawie Mazowieckiej już niebawem przyjmie pierwszych beneficjentów.

erawaMiasto
komentarzy

Placówka Dziennego Domu „Senior +” w Rawie Mazowieckiej w trakcie przygotowań do użytku. Inwestycja oddana zostanie jeszcze w tym roku. 

Ponad 300 tysięcy złotych wynosić będzie koszt adaptacji pomieszczeń oddanych do dyspozycji rawskich seniorów. Placówka powstaje dzięki współpracy Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka z Parafią Ewangelicko-Augsburgską. Na przygotowanie Domu „Senior +” Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 240 tysięcy złotych z programu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. 

W budynku znajdą się: 
– pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję sali spotkań oraz jadalni,
– zaplecze kuchenne wyposażone w sprzęty i naczynia do przygotowywania i spożycia posiłku,
– pomieszczenie do utrzymania lub zwiększenia aktywności ruchowej lub kinezyterapii,
– pomieszczenie pełniące funkcję szatni dla seniorów i personelu z indywidualnymi szafkami,
– łazienka,
– pokój zabiegowo-pielęgniarski,
– pomieszczenie klubowe z biblioteczką i prasą, wyposażone w sprzęt RTV, kanapy i fotele oraz komputer z dostępem do internetu.

Dzienny Dom Seniora będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00, zapewniając przy tym co najmniej jeden ciepły posiłek dziennie.

Planuje się utworzenie 30 miejsc, z których skorzystają także osoby niepełnosprawne. Inicjatorem pomysłu była Miejska Rada Seniorów, ściśle współpracująca z burmistrzem.

Więcej o inwestycji w samorządowym materiale wideo. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz